Ubisoft Toronto zwalnia pracowników. Kolejna fala redukcji etatów w branży gier

Ubisoft

Bez wątpienia rok 2024 nie jest łatwy dla branży gier. W szczególności dla osób, które są w niej zatrudnione, bowiem od paru miesięcy ma miejsce przykry trend zwalniania pracowników w wielu firmach. Sytuacja nie ominęła także Ubisoft Toronto, w którym to z pracą musiała się pożegnać spora liczba pracowników.

Ubisoft Toronto zwalnia kilkadziesiąt osób

Smutna wiadomość dobiegła z obozu Ubisoft Toronto. Kanadyjski oddział firmy poinformował, że jego szeregi opuściło 33 pracowników. Decyzja ta umotywowana jest podobnie jak w przypadku innych tego typu redukcjach, czyli chęcią zoptymalizowania procesu, tak aby dostarczyć jak najlepsze produkty w przyszłości.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Ubisoft zapewnił graczy, że zwolnienia nie mają wpływu na opracowywany przez studio remake Splinter Cell. Ponadto inne projekty dewelopera także są tworzone zgodnie z planami i redukcje etatów nie mają na nie wpływu. Pozostaje więc trzymać kciuki, że owe zapewnienia faktycznie okażą się prawdziwe.

Fale zwolnień w branży gamingowej to przykry trend, który można obserwować od początku 2024 roku. Między innymi jest to pokłosie nietrafionych decyzji biznesowych, przez które gry nie osiągnęły założonych celów zarobkowych. Firmy szukając oszczędności, niestety skupiają się na uszczuplaniu liczby zatrudnionych pracowników.

Źródło: Gaming Bolt

O autorze
Herbert Friedel
Redaktor działu Newsy

Gracz od małego. Urodzony konsolowiec. Wychowany na sprzęcie Sony, ale obecnie jego życie maluje się w barwach niebiesko–czerwono–zielonych. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
XBOX GAME PASS ULTIMATE ZNÓW NAWET 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.