Ubisoft+ już wkrótce pojawi się na Xboxach? Wskazują na to nowe pliki systemowe konsoli

Ubisoft+

Wszystko wskazuje na to, że wkrótce doczekamy się przynajmniej zapowiedzi daty pojawienia się Ubisoft+ na Xboxach. Poszlaką są nowe ikony, które pojawiły się w plikach systemowych konsoli. Na debiut usługi francuskiej firmy na platformach „Zielonych” czekamy już od około roku.

Pliki systemowe wskazują, że Ubisoft+ już wkrótce pojawi się na Xboxach

Ikona Ubisoft+ Xbox
Ikona Ubisoft+ w plikach systemowych Xboxa

Jak podaje redakcja Windows Central, umowa pomiędzy Microsoftem a Ubisoftem dotycząca debiutu usługi Francuzów na Xboxach została podpisana już rok temu. Wciąż brakowało jednak oficjalnych informacji z konkretami co do pojawienia się Ubisoft+ na konsolach „Zielonych”. Najnowsza poszlaka wskazuje jednak, że może się to wydarzyć już wkrótce.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Mowa tu o nowych plikach systemowych. Jak zauważył bowiem jeden z dziennikarzy Windows Central, niedawna aktualizacja Xbox OS wprowadziła do niego ikony oznaczające znajdowanie się danej gry w Ubisoft+. W podobny sposób oznakowane są produkcje dostępne w bibliotece Xbox Game Pass.

Co więcej, True Achievements przedstawiło niedawno listę tytułów, które w API Xboxów zostały oznaczone dopiskiem „Ubisoft+”. Możemy dzięki temu przyjrzeć się nazwom gier, które być może trafią do usługi na konsolach Microsoftu:

 1. Assassin’s Creed Chronicles: China
 2. Assassin’s Creed Chronicles: India
 3. Assassin’s Creed Chronicles: Russia
 4. Assassin’s Creed III Remastered
 5. Assassin’s Creed IV Black Flag
 6. Assassin’s Creed Rogue Remastered
 7. Assassin’s Creed: The Ezio Collection
 8. Assassin’s Creed Valhalla
 9. Family Feud
 10. Far Cry 3 Classic Edition
 11. Far Cry 4
 12. Far Cry 6
 13. Monopoly Madness
 14. Monopoly Plus
 15. Rabbids: Party of Legends
 16. Rayman Legends
 17. Riders Republic
 18. Scott Pilgrim vs the World: The Game – Complete Edition
 19. The Crew 2
 20. Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint
 21. Tom Clancy’s The Division 2
 22. Trivial Pursuit
 23. Uno
 24. Watch Dogs Legion

Zobacz też: Najlepsze darmowe gry na Steam

Jak wiemy, Ubisoft+ będzie na Xboxach samodzielną usługą. Nie stanie się więc częścią Xbox Game Pass Ultimate tak jak jest to w przypadku EA Play.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.