Ubisoft zatrudnia doświadczonego dewelopera. Twórca Battlefronta 2 zadba o społecznościowy aspekt gier

Jedni zwalniają tysiące pracowników, a inni szukają doświadczonych deweloperów do zasilenia swoich szeregów. W odbudowie Ubisoftu ma pomóc Bernd Diemer, który ostatnio pracował nad Dead Island 2.

Bernd Diemer w szeregach Ubisoftu

Ubisoft
Ubisoft

Bernd Diemer ma duże doświadczenie w branży i był częścią kilku znanych i lubianych gier. Wcześniej pracował jako creative director oraz game designer przy Crysis, Star Wars: Battlefront 2, Battlefield V oraz Horizon: Zero Dawn.

Nowy deweloper w Ubisofcie ma zająć się społecznościowym aspektem gier francuskiego wydawcy. Z roku na rok staje się to coraz bardziej odpowiedzialną rolą, co firma zaznacza w swojej informacji prasowej. Gry są już czymś więcej niż rozrywką, a gracze wykorzystują je jako przestrzeń do budowania nowych relacji i dzielenie się doświadczeniami.

Przeczytaj też: Najlepsze polskie gry

Ubisoft ma na swoim koncie kilka dużych gier live service, do których może w przyszłości dołożyć swoją cegiełkę Bernd Diemer. Sądząc po planach francuskiego wydawcy na kolejne miesiące i lata, nowy pracownik będzie miał ręce pełne roboty.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
Z