Ubisoft zatrudnia doświadczonego dewelopera. Twórca Battlefronta 2 zadba o społecznościowy aspekt gier

Jedni zwalniają tysiące pracowników, a inni szukają doświadczonych deweloperów do zasilenia swoich szeregów. W odbudowie Ubisoftu ma pomóc Bernd Diemer, który ostatnio pracował nad Dead Island 2.

Bernd Diemer w szeregach Ubisoftu

Ubisoft
Ubisoft

Bernd Diemer ma duże doświadczenie w branży i był częścią kilku znanych i lubianych gier. Wcześniej pracował jako creative director oraz game designer przy Crysis, Star Wars: Battlefront 2, Battlefield V oraz Horizon: Zero Dawn.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Nowy deweloper w Ubisofcie ma zająć się społecznościowym aspektem gier francuskiego wydawcy. Z roku na rok staje się to coraz bardziej odpowiedzialną rolą, co firma zaznacza w swojej informacji prasowej. Gry są już czymś więcej niż rozrywką, a gracze wykorzystują je jako przestrzeń do budowania nowych relacji i dzielenie się doświadczeniami.

Przeczytaj też: Najlepsze polskie gry

Ubisoft ma na swoim koncie kilka dużych gier live service, do których może w przyszłości dołożyć swoją cegiełkę Bernd Diemer. Sądząc po planach francuskiego wydawcy na kolejne miesiące i lata, nowy pracownik będzie miał ręce pełne roboty.

O autorze
Tomasz Alicki
Autor

Wychowany na konsolach weteran Call of Duty. Fan esportu i dobrej książki. Wolne chwile spędza w World of Warcraft lub Path of Exile.

Liczba wpisów: 279 (w redakcji od 17.10.2022)

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
SKORZYSTAJ Z GIGA PROMOCJI – KLIKNIJ I KUP
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.