UE odpowiada na „tendencyjny” wpis jednego z urzędników w sprawie przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft

UE Microsoft, Activision Blizzard Twitter

Niespełna tydzień temu informowaliśmy, że Unia Europejska rozpoczęła dogłębne dochodzenie w sprawie przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft. Wówczas główną obawą tego organu był fakt, iż Amerykanie mogliby ograniczyć dostęp do gier tego wydawcy tylko do swojej platformy. Dość szybko pojawiła się także odpowiedź ze strony „Zielonych”, którzy zagwarantowali dalszą współpracę z urzędnikami Unii w celu rozwiązania wszystkich spornych kwestii. W ciągu weekendu prawdziwą burzę wywołał jednak wpis jednego z europarlamentarzystów.

Gracze wyrażali zaniepokojenie wobec wpisu jednego z pracowników, obawiając się braku obiektywizmu w sprawie przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft

Winowajcą całego zajścia jest niejaki Ricardo Cardoso — zastępca kierownika w dziale Interinstitutional & Outreach. W swoim wpisie na Twitterze zagwarantował, że Unia zadba o to, aby seria Call of Duty nadal dostępna była na innych konsolach. Zapewne nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że mężczyzna użył określenia „w tym na moim PlayStation”, które zostało dość szybko podłapane przez zainteresowanych graczy, zarzucających organowi brak obiektywizmu w tej sprawie.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Sytuacja zrobiła się wówczas na tyle poważna, że głos w sprawie zabrał nawet rzecznik Komisji Europejskiej. W oświadczeniu dla redakcji Tweaktown stwierdził on, że Cardoso nie bierze udziału w ocenie przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft, a zamieszczony wpis był prywatną opinią mężczyzny. Do całego zajścia odniósł się także sam zainteresowany, który w kolejnym wpisie próbował w podobny sposób tłumaczyć swoje zachowanie.

Przeczytaj też: Najlepsze mody do World of Tanks

Z drugiej strony Cardoso zwrócił uwagę na pewne przestarzałe myślenie urzędników na temat branży, ponieważ w oficjalnym wpisie organu umieszczone zostało zdjęcie graczy trzymających jeszcze przewodowe pady, które — jak słusznie zauważa — wyszły z użytku od około 2006 roku. Mimo wszystko nadal w sieci przeczytać można wiele komentarzy graczy, które nie dają wiary w takie zapewnienia i obawiają się, iż ostateczny wyrok UE nie będzie w pełni obiektywny. Dyrektywa w tej sprawie ma zostać ostatecznie ogłoszona maksymalnie do 23 marca 2023 roku.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.