UE zaakceptuje przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft? Decyzja ma zostać podjęta na dniach

Microsoft Unia Europejska

Unia Europejska jest kolejnym ogromnym rynkiem, na którym Microsoft musi uzyskać zgodę na przejęcie Activision Blizzard. Jak przekazują źródła zainteresowane całą sprawą, unijni regulatorzy podejmą pozytywną dla „Zielonych” decyzję. Spodziewa się, że jej ogłoszenie nastąpi już za kilka dni.

Unia Europejska zatwierdzi przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft?

Zwiastun Call of Duty Modern Warfare 2

Wszystkich nas niedawno zaskoczyła decyzja CMA o zablokowaniu przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft w Wielkiej Brytanii. „Gigant z Redmond” zapowiedział już dalszą walkę o sfinalizowanie transakcji, ale Zjednoczone Królestwo to nie jedyne miejsce, gdzie musi zatroszczyć się o zgodę antymonopolowych regulatorów.

Wciąż sporo do powiedzenia ma bowiem jeszcze Unia Europejska, gdzie w różnych państwach żyją miliony graczy. Bliskie Reutersowi źródła przekazały ostatnio, że w tym przypadku – w przeciwieństwie do swojego brytyjskiego odpowiednika – Komisja Europejska da zielone światło na warty 69 miliardów dolarów zakup.

Informatorzy agencji prasowej poinformowali też, że przyjęcie warunków umowy przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft ma zostać ogłoszone już 15 maja. Sama KE dała sobie natomiast czas na podjęcie decyzji do 22 maja.

Zobacz też: Mikrofon do nagrywania – najlepsze modele

Wygląda więc na to, że CMA będzie na razie jedyną organizacją, która oficjalnie zablokowała całe przedsięwzięcie. Wiele wskazuje jednak, że podobnie postąpi amerykańskie FTC.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.