Uncharted Legacy of Thieves Collection z datą premiery na PC! Poznaliśmy też wymagania sprzętowe

Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo Złodziei

Uncharted Legacy of Thieves Collection to jeden z najbardziej wyczekiwanych portów gier Sony na PC. Nic więc dziwnego, że od momentu zapowiedzi, w sieci pojawiały się różne plotki i przecieki, które zdradzały informacje na temat premiery gry. Mimo tego Sony było niewzruszone i na oficjalne ogłoszenie tego terminu gracze czekać musieli aż do dzisiaj.

Uncharted Legacy of Thieves Collection zagości na pecetach jeszcze w październiku

Uncharted Legacy of Thieves Collection

Sony ogłosiło, że premiera Uncharted Legacy of Thieves Collection na PC będzie miała miejsce 19 października 2022 roku. Ponadto firma oświadczyła, że nowe wydanie obsługiwać będzie szerokie ekrany, rozdzielczość 4K, zmianę liczby klatek na sekundę, pełną gamę zmian ustawień graficznych oraz pełne wsparcie padów DualShock i DualSense (w celu doświadczenia wszystkich funkcji urządzenia konieczne będzie korzystanie z kontrolera na kablu).

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Przy okazji Sony ujawniło także wymagania sprzętowe produkcji, wydzielając cztery progi wydajności. Minimalna konfiguracja, która umożliwi grę w 30 klatkach na sekundę oraz rozdzielczości 720p prezentuje się następująco:

  • Procesor: Intel i5-4300 lub AMD Ryzen 3 1200
  • Karta graficzna: Nvidia GTX 960 (4 GB VRAM) lub AMD R9 290X (4 GB VRAM)
  • Pamięć RAM: 8 GB, choć i tak rekomendowane jest 16 GB
  • Miejsce na dysku: 126 GB wolnego miejsca (wydawca rekomenduje korzystanie z SSD)

Pełen spis rekomendowanych konfiguracji wraz z progami wydajności dostępny jest pod tym linkiem (informacje na temat wersji PC znajdują się pod zakładką dotyczącą PS5). Cena Uncharted Legacy of Thieves Collection w sklepie Steam wynosić będzie 219 zł, czyli tyle samo co na PS Store.

Przeczytaj też: Jaki router do domu kupić?

Jak się okazuje, premiera długo wyczekiwanej kolekcji jest tuż za rogiem, więc wszyscy zainteresowani zakupem mogą już odkładać fundusze na ten zakup. Planujecie ograć przygody Nathana Drake’a na PC, czy może zrobiliście to już na konsolach PlayStation? Dajcie znać w komentarzach!

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.