Unia Europejska ma szykować dokument z obawami ws. przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft

Xbox + Activision Blizzard

Microsoft wciąż nie może formalnie sfinalizować przejęcia Activision Blizzard. Firma nadal oczekuje na potwierdzenie transakcji ze strony organów antymonopolowych. Swoimi zastrzeżeniami w specjalnym dokumencie ma wkrótce podzielić się też Unia Europejska.

Unia Europejska niepewna co do przejęcia Activision Blizzard. Microsoft ma otrzymać specjalny dokument

Zwiastun Call of Duty Warzone

Organy antymonopolowe Unii Europejskiej są jednymi z wielu, które przyglądają się uważnie przejęciu Activision Blizzard przez Microsoft. Gigant z Redmond już wcześniej wykazywał oznaki chęci dogadania się m.in. z amerykańską Federalną Komisją Handlu, a także zagwarantował otwartość na rozmowy z europejskimi regulatorami.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Jak donosi Reuters, UE ma jednak przygotowywać specjalny dokument, w którym wyrazi swoje obawy co do zakupu Activision Blizzard przez Microsoft. Wcześniej ujawniono, że finalna decyzja dotycząca umowy zostanie podjęta do 11 kwietnia 2023 roku.

Sam Microsoft w oświadczeniu dla Reutersa zapewnił, że kontynuuje współpracę z Komisją Europejską w celu rozwiania wszelkich obaw rynku. Planem firmy ma być „udostępnienie większej liczby gier większej ilości osób”, a sporna umowa ma „przyczynić się do realizacji tego celu”.

Zobacz też: Kody do GTA Vice City

Poza FTC oraz Unią Microsoft musi także przekonać do siebie brytyjski organ regulacyjny. Ten na początku stycznia podjął decyzję co do przedłużenia dochodzenia w sprawie zakupu wydawcy Call of Duty przez „Zielonych”.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2370 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
REKORDOWA PROMOCJA! SKORZYSTAJ, PÓKI TRWA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.