Brytyjski organ nadzorujący przedłuża dochodzenie w sprawie przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft

CMA, Activision Blizzard Microsoft

Telenoweli wokół przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft ciąg dalszy. W ostatnim czasie najwięcej wiadomości pojawiało się w związku ze sporem i potencjalnym procesem sądowym pomiędzy gigantem z Redmond a Federalną Komisją Handlu. Teraz jednak pojawił się oficjalny komunikat ze strony Urzędu ds. Konkurencji i Rynków z Wielkiej Brytanii, który z całą pewnością nie zadowoli ani producenta Xboxów, ani graczy oczekujących na szybkie domknięcie tej transakcji.

Końcowy raport CMA dotyczący przejęcia Activision Blizzard zostanie opublikowany ponad miesiąc później

activision blizzard microsoft
Microsoft, Activision Blizzard

Według pierwotnej deklaracji, która ogłoszona została jeszcze we wrześniu CMA, po uprzednim rozszerzonym dochodzeniu miało opublikować raport dotyczący przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft dokładnie 1 marca 2023 roku.

W najnowszym komunikacie można wyczytać, że termin ten został przesunięty na 30 kwietnia 2023 roku. Przewodniczący grupy dochodzeniowej w sprawie zakupu Activision Blizzard tłumaczy decyzję urzędników w następujący sposób:

Podejmując tę decyzję, grupa dochodzeniowa wzięła pod uwagę zakres i złożoność dochodzenia oraz potrzebę rozważenia dużej ilości dowodów, a także oświadczeń głównych stron i stron trzecich, konieczność zapewnienia wystarczającego czasu na pełne i właściwe uwzględnienie uwag, które zostaną otrzymane w odpowiedzi na wstępne ustalenia grupy dochodzeniowej we właściwym czasie oraz na podjęcie w pełni uzasadnionej ostatecznej decyzji w ustawowych ramach czasowych.

Martin Coleman, przewodniczący grupy dochodzeniowej ws. przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft

W tym miejscu warto zaznaczyć, że termin składania oświadczeń i odpowiedzi wszystkich zainteresowanych tym przejęciem stron upływa w lutym, a więc urzędnicy zyskają dzięki temu jeszcze więcej czasu na rozważenie argumentów, które pojawią się w najbliższym czasie.

Przeczytaj też: Najlepsze gry na Xbox One

Decyzja ta oznaczać może, że wyznaczona przez Microsoft data 30 czerwca 2023 roku jako termin ostatecznego domknięcia wszystkich formalności związanych z tą transakcją staje się jeszcze bardziej nierealny. Nie można też zapominać, że stanowiska w tej sprawie nie wyraziła jeszcze Komisja Europejska, która na wydanie oświadczenia ma czas do 23 marca 2023 roku.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!