Until Dawn na PC i PS5 z zapowiedzią na State of Play? Kolejne źródło potwierdza istnienie portu

Until Dawn PS5

Już w zeszłym tygodniu w sieci pojawiły się nieoficjalne doniesienia, według których Until Dawn ma doczekać się wersji na PC i PS5. Wiele wskazuje na to, że gracze rzeczywiście mogą szykować się na powrót popularnego horroru od Supermassive Games. Jeden z deweloperów ujawnił bowiem, że miał okazję pracować nad portem wspomnianej produkcji.

Prace nad Until Dawn na PC i PS5 trwają od 2020 roku? Były deweloper Virtuos rozwijał port

Until Dawn – zwiastun premierowy

Jak zauważył jeden użytkowników forum Reddit, na profilu jednego z byłych animatorów studia Virtuos na LinkedIn można znaleźć interesującą informację. Okazuje się, że Naceri Lu – bo właśnie tak nazywa się były pracownik wspomnianego zespołu – pracował w 2020 roku nad portem Until Dawn na „PC i konsole”. Oznaczałoby to, że prace nad odświeżoną wersją popularnej produkcji Supermassive Games trwają co najmniej od trzech lat.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Virtuos w przeszłości wspierało m.in. Guerilla Games w trakcie produkcji Horizon Zero Dawn. Wspomniana firma miała również okazję współpracować z deweloperami z Supermassive Games podczas prac nad The Quarry. Niewykluczone więc, że zespół został zaangażowany również w przygotowanie nowej wersji Until Dawn.

W zeszłym tygodniu jeden z insiderów informował, że do zapowiedzi Until Dawn na PC i PlayStation 5 ma dojść w ciągu 15 dni. Niewykluczone, że nowa wersja popularnej produkcji Supermassive Games zostanie zaprezentowana na jutrzejszym State of Play. Zgodnie z przekazanymi informacjami pierwszy pokaz gier Sony w 2024 roku rozpocznie się 31 stycznia o 23:00 czasu polskiego.

Źródło: VGC

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.