Popularne gry jednak nie znikną z Xbox Game Pass? Microsoft się pomylił… albo tylko pospieszył

Xbox Game Pass

Kilka dni temu pisaliśmy, że Microsoft zaplanował usunięcie kolejnych sześciu gier z Xbox Game Pass, w tym sieciowego fenomenu. Wspomniane tytuły zostały oznaczone do skasowania, ale teraz zniknęły one z niechlubnej sekcji, w której to lądują produkcje opuszczające abonament. Czyżby zatem Amerykanie się pomylili, a lubiane gry w istocie nie znikną z Xbox Game Pass? Jest to możliwe, choć bardziej prawdopodobny wydaje się niestety scenariusz, w którym to Microsoft się tylko nieco pospieszył.

Among Us i inne gry zostały wcześniej oznaczone do usunięcia z Xbox Game Pass, ale Microsoft mógł zmienić zdanie

Xbox Game Pass
Xbox Game Pass

Ostatnio informowaliśmy, że Microsoft oznaczył kolejne 6 gier do usunięcia z biblioteki Xbox Game Pass. Na liście znalazły się następujące tytuły:

  1. Among Us (Xbox One, Xbox Series X|S, PC, chmura)
  2. Naraka: Bladepoint (Xbox One, Xbox Series X|S, PC, chmura)
  3. Cricket 22 (Xbox One, Xbox Series X|S, PC, chmura)
  4. Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge (Xbox One, Xbox Series X|S, PC, chmura)
  5. theHunter: Call of the Wild (Xbox One, Xbox Series X|S, PC, chmura)
  6. Generation Zero (Xbox One, Xbox Series X|S, PC, chmura)

Teraz okazuje się jednak, że wymienione wyżej produkcje zniknęły z zakładki „Wkrótce zostaną usunięte” w aplikacji Xbox Game Pass. To może oznaczać jedną z dwóch możliwości: albo Microsoft się pomylił, albo pospieszył.

Jeśli w istocie doszło do pomyłki, to pierwotnie skazane na wygnanie tytuły mogą gościć w abonamencie Amerykanów jeszcze przez długi czas, natomiast jeśli po prostu ktoś z firmy ujawnił informację o usuwaniu zbyt wcześnie, to zapewne mamy do czynienia jedynie z odroczeniem wyroku.

Przeczytaj też: Najlepsze gry hack and slash

Kup Xbox Series S

Mając na uwadze sytuacje z przeszłości, raczej można się nastawiać na tę drugą opcję. Innymi słowy, opisane produkcje najprawdopodobniej wkrótce i tak znikną z oferty Xbox Game Pass, dlatego warto pospieszyć się z ich ogrywaniem. Niemniej fajnie, że w najgorszym wypadku Microsoft i tak dał nam trochę więcej czasu.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.