Złe wieści — Resident Evil 7 i inne gry oznaczone do usunięcia z Xbox Game Pass

Resident Evil 7

Jeszcze dzisiaj poznamy nowe gry w Xbox Game Pass na drugą połowę maja, ale też pełną listę tytułów oznaczonych do usunięcia na później. Nieco przedwcześnie dowiedzieliśmy się, że już wkrótce z abonamentu Microsoftu zniknie Resident Evil 7 i kilka innych gier. Nie jest to zbyt dobra wiadomość, bo i tak już dość skromna oferta horrorów w Xbox Game Pass znacznie się uszczupli.

Resident Evil 7 i inne gry usuwane z Xbox Game Pass

Usuwane Xbox Game Pass Resident Evil 7
Przedwczesna informacja w aplikacji Xbox Game Pass o grach oznaczonych do usunięcia

Aplikacja Xbox Game Pass na iOS wysłała nam przedwczesne powiadomienie, informujące o grach oznaczonych do usunięcia z usługi Microsoftu. Dowiedzieliśmy się, że już 31 maja z subskrypcji zniknie m.in. Resident Evil 7, Superhot Mind Control Delete i Knockout City. Obecnie w apce Game Pass ani na stronie Xboxa nie ma żadnej wzmianki o tym, że wymienione wyżej gry zostaną wkrótce usunięte, więc zapewne któryś z pracowników Microsoftu nieco się pospieszył. Na szczęście udało nam się zrobić zrzut ekranu.

Przeczytaj też: Gry na słaby PC

Niestety na wymieniony grach raczej się nie skończy — pełne zestawienie tytułów, które znikną z Game Passa do końca miesiąca, powinniśmy poznać w ciągu kilku godzin. Na ten moment największą stratą wydaje się być Resident Evil 7 i oby tak pozostało — trzymajmy kciuki, aby Microsoft nie zdecydował się usunąć jeszcze większych hitów. Oczywiście jest cień szansy, że powiadomienie zostało wysłane w wyniku błędu i wymienione tam gry w rzeczywistości nie zostaną wkrótce skasowane, ale to bardzo mało prawdopodobne.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Aktualizacja – 18.05.2022, 14:44

Niestety wszystko się potwierdziło w aktualizacji Xbox Game Pass na drugą połowę maja. Poza Resident Evil 7 wkrótce z abonamentu zniknie jeszcze 6 innych gier, które zostały wymienione w podlinkowanym tekście.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.