Valheim na konsolach PlayStation i Nintendo Switch? Iron Gate Studios na razie woli skupić się na Xboxie

Valheim zamek

Valheim od swojego debiutu we wczesnym dostępnie na platformie Steam zebrał wokół siebie naprawdę oddaną społeczność graczy, którzy nadal chętnie ogrywają tę produkcję. Zapewne spory skok popularności zapewni temu tytułowi wczorajszy debiut w bibliotece Xbox Game Pass. Mając to na uwadzę, niektórzy mogą zapytać, czy pozycja ta zadebiutuje też na innych platformach? W tej kwestii deweloper nie przekazał zbyt dobrych wieści.

Valheim na razie dostępny będzie tylko na PC oraz na konsolach Xbox

valheim-łodka
Valheim

Starszy deweloper Iron Gate Studios — Jonathan Smårs — podczas ostatniego odcinka podcastu Xbox Expansion Pass zdradził, że aktualnie studio nie pracuje nad przeportowaniem Valheim na inne konsole. Nie oznacza to jednak, że producenci gry w ogóle pomijają konkurencyjne platformy.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

W kwestii pojawienia się tego nordyckiego survivalu na innych urządzenia Smårs stwierdził enigmatycznie, że „nigdy nic nie wiadomo”.

Przeczytaj też: Gry z otwartym światem

Trzeba przede wszystkim pamiętać, że Iron Gate to bardzo mało studio, które obecnie musi jednocześnie rozwijać wersje na PC i Xbox, a więc ich możliwości są po prostu ograniczone. Dodatkowo deweloperzy cały czas pracują nad dostarczaniem nowej zawartości dla graczy, czego dobrym przykładem jest ostatnia duża aktualizacja do gry zatytułowana „Mistlands”.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.