Nowy Half-Life z zapowiedzią na Gamescom 2023? Valve może szykować nie lada niespodziankę

Half-Life

Spekulacje na temat kolejnych odsłon serii Half-Life przebijają się co jakiś czas do szerszej publiczności i co ciekawe, często dzieje się tak głównie za sprawą działań samego Valve. Tym razem korporacja nad którą pieczę trzyma Gabe Newell ponownie dała graczom powód do konkretnych dywagacji. Wszystko z powodu potwierdzenia swojej obecności na najbliższych targach Gamescom 2023.

Valve najwidoczniej szykuje się do zapowiedzi nowej gry z serii Half-Life

Valve, podstrona w aplikacji Gamescom 2023
Zakładka Valve w aplikacji Gamescom 2023

Okazuje się, że Valve będzie jedną z korporacji, która weźmie udział w tegorocznych targach Gamescom w Kolonii. Informacja ta znalazła się także w aplikacji mobilnej powiązanej z tym wydarzeniem, a wydawca został tam wpisany z tagiem „Half-Life”.

Właśnie to rozbudziło wśród wielu osób nadzieje i spekulacje na temat planów amerykańskiego przedsiębiorstwa względem swojej najpopularniejszej marki. Wielu graczy oczekuje od tego przedsiębiorstwa konkretnych zapowiedzi.

Nie ma w tym nic dziwnego, zważywszy na fakt, iż Valve od dłuższego czasu zajmuje się opracowywaniem aż niezapowiedzianych do tej pory czterech gier. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami jednym z opracowywanych projektów ma być gra oparta o właśnie IP Half-Life, jednak brak w tym kontekście żadnych doniesień, mogących to jednoznacznie potwierdzić.

Przeczytaj też: Gry na PS5 dla dzieci

Kup Steam Deck

Mimo tej dosyć obiecującej poszlaki szanse na zapowiedź tego legendarnego już Half-Life 3 są relatywnie niskie. Valve w ostatnich latach dosyć mocno stawia na rozwój VR i bardzo możliwe, że na Gamescomie 2023 ujrzymy następcę wydanego w marcu 2020 roku Half-Life Alyx. Bez względu na to, co zdecyduje się nam zaprezentować Gabe Newell i spółka, z dużym prawdopodobieństwem można zakładać, że będzie to na pewno coś absolutnie wielkiego.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.