Vampire: The Masquerade Bloodlines 2 nadal w produkcji. Twórcy zwrócą pieniądze za grę wszystkim chętnym

Vampire: The Masquerade Bloodlines 2

Choć zapowiedź Vampire: The Masquerade Bloodlines 2 pojawiła się już w 2019 roku, od tego czasu twórcy rzadko dzielili się nowościami związanymi z grą. Teraz po kolejnym długim okresie bez wieści, aktualny zespół odpowiedzialny za tytuł wypowiedział się na temat produkcji. Informacje, które przekazali deweloperzy, są jednak dość zaskakujące.

Twórcy Vampire: The Masquerade Bloodlines 2 zwrócą graczom pieniądze, mimo tego, że gra powstaje

Vampire: The Masquerade Bloodlines 2
Vampire: The Masquerade Bloodlines 2

W oficjalnym oświadczeniu deweloperzy wyraźnie podkreślili, że gra powstaje, a oni sami są niezwykle zaangażowani w ten proces. Zespół „Bloodlines” zapewnił również, że z niecierpliwością wyczekuje września 2023 roku, kiedy to będzie mógł podzielić się z fanami większą ilością detali. Dodatkowo, aby zrekompensować długie oczekiwanie graczy, twórcy zaoferowali możliwość zwrotu pieniędzy dla wszystkich zamówień przedpremierowych Vampire: The Masquerade Bloodlines 2.

Co ważne, zwrot pieniędzy ma dotyczyć każdej wersji gry, w tym Edycji Kolekcjonerskiej oraz cyfrowych wydań First Blood Edition, Unsanctioned Edition oraz Blood Moon Edition. Zgodnie z udostępnionymi informacjami, każda fizyczna wersja Vampire: The Masquerade Bloodlines 2 musi zostać zwrócona, gdyż jej zawartość nie będzie zgodna z najnowszymi aktualizacjami. Gracze, jeśli chcą, mogą zarówno zwrócić, jak i zachować cyfrowe wydania gry, ponieważ te nadal będą dostępne w sprzedaży. Dokładne instrukcje dotyczące zwrotów znajdują się w oficjalnym FAQ.

Twórcy zapewnili również fanów, że regularnie będą aktualizować wszystkie wersje gry oraz zawartość bonusową. Jednocześnie deweloperzy ujawnili kilka aktualnych screenshotów z produkcji – jeden z nich widzimy powyżej.

Proces tworzenia Vampire: The Masquerade Bloodlines 2 nie obył się jednak bez trudności. Wielokrotnie przesuwano premierę gry, a zespół ze studia Hardsuit Labs (pierwotnie odpowiedzialnego za produkcję) tracił ważnych pracowników. W wyniku komplikacji wydawca, czyli Paradox Interactive, postanowił przejąć kontrolę nad projektem i przekazać go do innego, mniej znanego studia.

Okazuje się także, że w momencie przenoszenia projektu w nowe ręce, produkcja była w fatalnej kondycji. Vampire: The Masquerade Bloodlines 2 miało być w tak złym stanie, że rozważano nawet porzucenie przedsięwzięcia. Mimo tego podjęto jednak decyzję o kontynuacji, choć wymagało to rozpoczęcia całego procesu od zera.

Zobacz też: Najlepsze gry singleplayer

Kup Crusader Kings 3

Vampire: The Masquerade Bloodlines 2 to będący w fazie rozwoju sequel kultowego RPG-a wyprodukowanego w 2004 roku przez Troika Games. Niestety nadal brak szczegółów dotyczących samej produkcji czy daty jej premiery. Pozostaje nam więc jedynie czekać na wrzesień, kiedy to otrzymamy więcej informacji na temat Vampire: The Masquerade Bloodlines 2.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.