Visions of Mana z datą premiery! Pierwszy raz w histori seria od Square Enix trafi na Xboxy

Visions of Mana

Jeszcze zanim Square Enix zapowiedziało obranie nowej strategii wydawniczej związanej z otwarciem się na większą multiplatformowość, firma ogłosiła, że na konsole Xbox trafi jedna z mniej znanych, ale ciekawie zapowiadających się gier. Mowa oczywiście o Visions of Mana, czyli kontynuacji jednego z dość długich cyklów, który swoimi korzeniami sięga jeszcze lat 90. XX wieku. Teraz dowiedzieliśmy się, kiedy ów produkcja zadebiutuje i okazuje się, że to już niebawem.

Visions of Mana z oficjalną datą premiery

W najnowszym trailerze wypuszczonym przez Square Enix znalazła się informacja, że Visions of Mana zadebiutuje oficjalnie 29 sierpnia 2024 roku. Gra dostępna będzie na PC, PS4, PS5, ale także na Xbox One oraz Xbox Series X|S, co dla posiadaczy konsol Microsoftu może być bardzo miłą niespodzianką. Sam zwiastun — poza datą premiery — nie ujawnia zbyt wielu nowych rzeczy, które mogłoby zaskoczyć każdego, kto śledzi tę grę od pierwszej zapowiedzi.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Samo Visions of Mana to typowy przedstawiciel gatunku action RPG, osadzony w bardzo specyficznej stylistyce, topowej dla wielu japońskich gier fantasy. Mowa więc o produkcji kierowanej do bardzo specyficznej grupy odbiorców, którzy gustują w tego rodzaju produkcjach i nie przeszkadza im „japońskość”.

Wiele osób może się też zastanawiać, czy wydanie akurat tej gry na Xboxach zapewni jej sprzedażowy sukces? Tego na razie nie sposób ocenić, w końcu gracze skupieni wokół konsol Xbox nie mieli do tej pory zbyt wielkiej styczności z pozycjami akurat tego nurtu. Zamierzacie sprawdzić Visions of Mana? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: YouTube: IGN

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.