Warhammer 40,000: Rogue Trader zaoferuje rozbudowany system konsekwencji. Każda decyzja ma znaczenie

Warhammer 40000 Rogue Trader

Warhammer 40,000: Rogue Trader to pierwsze klasyczne RPG osadzone w kultowym uniwersum. Nadchodzący tytuł pozwoli pokierować losami członków gildii kupieckiej, którzy w wolnych chwilach nie stronią od plądrowania okolicznych terenów. Wraz ze zbliżającą się premierą, twórcy udostępniają kolejne materiały prezentujące poszczególne elementy rozgrywki. Najnowszy zwiastun przybliżył działanie systemu konsekwencji.

Warhammer 40,000: Rogue Trader stawia na wolność wyboru. Decyzje mają realny wpływ na rozgrywkę

Zwiastun prezentujący system konsekwencji w Warhammer 40,000: Rogue Trader

W ostatnich tygodniach studio Owlcat Games wielokrotnie podkreślało duże znaczenie wolności wyboru i nieliniowości dla gatunku RPG. W Warhammer 40,000: Rogue Trader istotną kwestią będzie dobranie odpowiedniej strategii, która poskutkuje pomyślnym wykonaniem zadań. Jej nieodłącznym elementem jest wpływ decyzji gracza na wydarzenia i reakcje napotkanych postaci.

Najnowszy zwiastun przybliżył zasady systemu konsekwencji. W zależności od osobistych preferencji gracz może zostać obrońcą lub ciemiężcą lokalnych mieszkańców, a następnie przywłaszczyć sobie ich zasoby. Podejmowanie decyzji trudnych pod względem moralnym będzie nagradzane unikalnymi zdolnościami i cennym wyposażeniem.

Postępowanie głównego bohatera będzie uważnie obserwowane przez postacie niezależne. To dobry sposób na pozyskanie zarówno sojuszników, jak i śmiertelnych wrogów. W ostateczności gracze zostaną wezwani na przesłuchanie w celu złożenia wyjaśnień. Rozmowa z Inkwizytorem ma mieć niebagatelny wpływ na zakończenie gry.

Przeczytaj także: Najlepsze gry podobne do Uncharted

Warto przypomnieć, iż Warhammer 40,000: Rogue Trader zadebiutuje już 7 grudnia na PC, Xbox Series X|S oraz PlayStation 5. Osoby, które zdecydują się na zamówienie przedpremierowe, mogą liczyć na zaproszenie do testów beta. Do sprzedaży trafi także edycja kolekcjonerska.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.