Wydawca Hogwarts Legacy kończy z tytułami AAA! Firma chce teraz skupić się na grach mobilnych i darmowych

Hogwarts Legacy

Początek 2024 roku nie jest udanym okresem dla Warner Bros. Wydawcy nie zadowoliła sprzedaż najnowszej gry, czyli Suicide Squad: Kill the Justice League, która w oczach firmy jest klęską finansową. Być może to wydarzenie było jednym z powodów, dla których firma właśnie ogłosiła, że zamierza porzucić tytułu z segmentu AAA na rzecz gier-usług oraz produkcji mobilnych.

Warner Bros. ma porzucić gry AAA na rzecz gier-usług oraz tytułów mobilnych

Hogwarts Legacy

W trackie niedawnej rozmowy z serwisem Gamespot szef Warner Bros. Discovery Jean-Briac Perrette powiedział, że strategia jego firmy w kwestii wydawania gier ulegnie dość drastycznej zmianie.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Mężczyzna stwierdził, że Warner Bros. skupi się w przyszłości na tworzeniu gier-usług oraz tytułów mobilnych i darmowych kosztem wydawania gier z segmentu AAA.

Podwajamy liczbę gier dla obszaru, w którym naszym zdaniem istnieje o wiele więcej możliwości rozwoju, który możemy wykorzystać dzięki posiadanej przez nas własności intelektualnej i możliwości, jakie mamy w studiu, w którym mamy wyjątkową pozycję zarówno jako wydawca, jak i twórca gier.

Dlaczego zamiast wypuszczać jednorazową grę na konsolę, nie możemy opracować tytułu wokół Hogwarts Legacy lub Harry’ego Pottera, czyli usługi na żywo, w której ludzie mogą żyć, pracować, budować i bawić się w tym świecie na bieżąco?

Jean-Briac Perrette, Warner Bros

Decyzja ta wydawać może się o tyle zaskakująca, że największy wydawniczy sukces firmy ostatnich kilkunastu miesięcy, czyli właśnie Hogwarts Legacy, sprzedało się w ponad 24 milionach egzemplarzy, co jest absolutnie niesamowitym wynikiem. Tytuł ten jako jedyny od 15 lat pokonał gry studia Rockstar lub z serii Call of Duty i zdobył podium najlepiej sprzedającej się produkcji w roku kalendarzowym.

Warner Bros. aktualnie pracuje nad kolejną grą w uniwersum Harry’ego Pottera, czyli Quidditch Champions. Tytuł ma być tytułem sportowym bazującym na fikcyjnej grze drużynowej opisanej na kartach powieści J.K. Rowling.

Źródło: Insider Gaming, Gamespot

O autorze
Igor Twardowski
Redaktor działów Newsy & Promocje

Niespełniony filmoznawca i scenarzysta, który pierwsze kroki w grach stawiał w Tomb Raider II i pierwszym Diablo. Miłośnik Gothica i Heroesów. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
SKORZYSTAJ Z GIGA PROMOCJI – KLIKNIJ I KUP
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.