Suicide Squad: Kill the Justice League porażką finansową. Gra nie spełniła oczekiwań wydawcy

Suicide Squad Kill The Justice League Pieniądze

Suicide Squad: Kill the Justice League od momentu ogłoszenia nie miało łatwej drogi na growy rynek. Premiera tytułu była wielokrotnie przekładana, gracze krytykowali model rozgrywki oraz wymuszenie stałego dostępu do internetu, a na domiar złego gra we wczesnym dostępie miała ogromny problem z serwerami. Wszystkie te zdarzenia wpłynęły mocno na zły odbiór produkcji, co przełożyło się na zły wynik finansowy, który nie zadowolił Warner Bros.

Suicide Squad: Kill the Justice League nie spełniło oczekiwań finansowych

Suicide Squad: Kill the Justice League

W trakcie ostatniego spotkania finansowego dyrektor finansowy Warner Bros., Gunnar Wiedenfels poinformował, że premiera Suicide Squad: Kill the Justice League okazała się finansowym rozczarowaniem dla firmy. Mężczyzna nie podał niestety żadnych konkretnych danych dotyczących sprzedaży tytułu.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Wiedenfels stwierdził również, że przed firmą trudny rok, jeśli spojrzy się na bezpośrednie porównanie z poprzednim rokiem. Wtedy Warner Bros. wydał Mortal Kombat 1 oraz Hogwarts Legacy, które było najlepiej sprzedającą się grą w USA w 2023.

Kiepskie wyniki sprzedaży Suicide Squad: Kill the Justice League nie powinny dziwić nikogo, kto śledził rozwój i debiut produkcji. Od momentu ogłoszenia tytuł budził kontrowersję byciem grą kooperacyjną, wymuszającą na graczu stały dostęp do Internetu. Krytyka fanów zmusiła studio Rocksteady do przesunięcia daty premiery i przemodelowania rozgrywki. Opóźnienie debiutu gry zdarzyło się też więcej niż raz, gdyż twórcy potrzebowali więcej czasu na dopracowanie produkcji.

Na tym, jednak kłopoty się nie skończyły. Gracze, którzy dodatkowo zapłacili za tytuł, by móc w niego zagrać na 3 dni przed właściwą premierą, musieli obejść się smakiem, gdyż serwery gry były wyłączone w wyniku błędów.

Te wszystkie problemy mocno wpłynęły na odbiór Suicide Squad: Kill the Justice League. Średnia ocen krytyków w serwisie Metacritic wyniosła zaledwie 60, a na platformie Steam gra zebrała ledwo 4 tysiące recenzji. Widać zatem gołym okiem, że tytuł nie zainteresował zbyt wielu graczy.

Suicide Squad: Kill the Justice League niewątpliwie musi być rozpatrywane z perspektywy porażki, nie tylko finansowej, ale też jakościowej i wizerunkowej. Gra Rocksteady okazała się dużym rozczarowaniem i nic nie wskazuje na to, by mogła odbić się od dna. Pozostaje mieć nadzieję, że wydawca gry, czyli Warner Bros. znajdzie sposób na zrekompensowanie sobie tego niepowodzenia w innych projektach.

Źródło: Insider Gaming, Eurogamer

O autorze
Igor Twardowski
Redaktor działów Newsy & Promocje

Niespełniony filmoznawca i scenarzysta, który pierwsze kroki w grach stawiał w Tomb Raider II i pierwszym Diablo. Miłośnik Gothica i Heroesów. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.