Więcej gier Xbox Games Studios trafi na PS5! „Postrzegamy to jako korzyść dla marek”

PS5 Xbox Series X

Od momentu ogłoszenia przez Xbox nowej strategii wydawniczej, wedle której część z gier Xbox Games Studios będzie trafiać na inne platformy, wielu graczy zastanawia się nad kolejnymi krokami firmy. Z tego też powodu spodziewano się, że podczas wczorajszego Xbox Games Showcase zobaczymy kolejne pozycje od Xbox Games Studios, które trafią na Nintendo Switch czy PS5. Takich pozycji nie było zbyt dużo, ale nowe światło na ten temat rzucił sam Phil Spencer.

Więcej gier Xbox Games Studios może niebawem trafić na PS5

Spencer podczas wywiadu udzielonego po Xbox Games Showcase stwierdził, że z czasem gracze będą widzieć coraz więcej pozycji Xbox Games Studios na innych platformach. Powodem, dla którego firma ma decydować się na taki ruch, są przede wszystkim korzyści, jakie przynosi taka strategia wszystkim markom Xbox Games Studios.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Będziecie widzieć więcej naszych gier na większej liczbie platform i postrzegamy to po prostu jako korzyść dla franczyz, które budujemy.

Phil Spencer

Jedną z gier, które pojawiły się na Xbox Games Shwocase 2024 i trafią na PS5 jest DOOM The Dark Ages, a więc kontynuacja jednej z najpopularniejszych serii shooterów tworzona przez id Software. Akurat decyzja o udostępnieniu tej produkcji na innych ekosystemach to w pewnym stopniu także decyzja samego dyrektora kreatywnego tegoż IP — Marty’ego Strattona.

To seria, w którą moim zdaniem każdy powinien zagrać. Kiedy spotkałem się z Marty’m kilka lat temu, to zapytałem, co chce zrobić, a on odpowiedział, że chce sprzedawać ją na wszystkich platformach. To oczywiste.

Phil Spencer

Cała reszta gier, które powstają w studiach należących do Xboxa, też może za jakiś czas trafić na nowe platformy. W końcu jeszcze w połowie maja pojawiły się wieści, jakoby dla zarządu Microsoftu „nie było czerwonych linii”, które mogłyby hamować wydawanie niektórych pozycji na innych ekosystemach.

Brzmi to wszystko całkiem ciekawie, zwłaszcza że na takim otwarciu zyskają przede wszystkim gracze. Oczywiście na razie nie znamy żadnych konkretów, ale nie oznacza to, że za jakiś czas gigant z Redmond nie odkryje przed nami swoich kart. Może być ciekawie, dlatego warto śledzić dalsze poczynania Microsoftu i Xboxa.

Źródło: Twitter/X: Shinobi602, YouTube: IGN, Push Square

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKA PROMOCJA MOŻE SIĘ JUŻ NIE POWTÓRZYĆ!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.