Wiedźmin świętuje dziś 16. urodziny! CD Projekt RED opublikowało nostalgiczny materiał wideo

Wiedźmin

CD Projekt RED zapewnia, że nowy Wiedźmin nie powtórzy błędów Cyberpunka 2077. Dzisiaj natomiast – 26 października 2023 roku – swoje 16. urodziny obchodzi gra, od której na dobre rozpoczęła się droga polskiego studia na sam szczyt branży gier wideo. Mowa tutaj oczywiście o pierwszej odsłonie serii Wiedźmin. Rodzimy deweloper postanowił uczcić kolejną rocznicę premiery wspomnianej produkcji i zabrać graczy w małą podróż w przeszłość.

CD Projekt RED świętuje 16. urodziny gry Wiedźmin. Studio przygotowało film, który zabierze Was do 2007 roku

CD Projekt RED przygotowało bowiem krótki materiał wideo, który pozwala przenieść się z powrotem do 2007 roku. Równo 16 lat temu popołudnie wielu graczy z Polski – i nie tylko – z pewnością wyglądało dokładnie tak samo, jak przedstawiono to w powyższym nagraniu. Trzeba przyznać, że polskie studio opublikowało naprawdę udany filmik, który budzi całą masę wspomnień.

Rok temu – w dniu 15. urodzin gry Wiedźmin – poinformowano, że pierwsza odsłona przygód Białego Wilka otrzyma remake. Za odświeżoną wersję produkcji z 2007 roku odpowiedzialne jest studio Fool’s Theory. Całość powstaje na silniku Unreal Engine 5, a CD Projekt RED sprawuje „pełny nadzór kreatywny” nad projektem.

Zobacz też: Najlepsze gry na nudę

Na koniec przypomnijmy, że pierwsza odsłona serii Wiedźmin od CD Projekt RED trafiła wyłącznie na komputery osobiste. We wrześniu 2008 roku polskie studio wydało natomiast grę Wiedźmin: Edycja Rozszerzona, czyli poprawioną i w pełni dopracowaną wersję wspomnianej produkcji.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.