Wiedźmin 3: Dziki Gon ze sporą aktualizacją! CD Projekt RED wprowadza kolejne poprawki i usprawnienia

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Next-genowa wersja gry Wiedźmin 3: Dziki Gon ma otrzymać wkrótce modyfikację, która wprowadzi wyższe jakości tekstury. Nad poprawkami i ulepszeniami przygód Geralta z Rivii pracują jednak nie tylko gracze, ale również studio CD Projekt RED. Deweloperzy przygotowali bowiem nową aktualizację, która eliminuje kolejne błędy i wprowadza kilka usprawnień.

CD Projekt RED przedstawia szczegóły nowej aktualizacji do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon

Patch 4.03 for The Witcher 3: Wild Hunt is being rolled out and will soon be available on PC, PlayStation and Xbox! This update contains various gameplay and quest fixes.

List of changes: https://t.co/1VAm4IdrPr pic.twitter.com/QmGe7EPGoe

— The Witcher (@witchergame) May 11, 2023

Patch 4.03 for The Witcher 3: Wild Hunt is being rolled out and will soon be available on PC, PlayStation and Xbox! This update contains various gameplay and quest fixes.

List of changes: https://t.co/1VAm4IdrPr pic.twitter.com/QmGe7EPGoe

— The Witcher (@witchergame) May 11, 2023

Twórcy informują, że aktualizacja oznaczona numerem 4.03 wprowadza szereg poprawek związanych z rozgrywką oraz zadaniami. Patch jeszcze dziś zostanie udostępniona zarówno na komputerach osobistych, jak i konsolach PlayStation oraz Xbox. Gracze PC mogą liczyć m.in. na rozwiązanie problemu, w wyniku którego ray-trace’owane cienie roślinności pojawiały się w zależności od odległości i ujęcia Geralta. „Łatka” poprawia również wydajność oświetlenia globalnego ze śledzeniem promieni i odbić ze śledzeniem promieni światła.

CD Projekt RED nie zapomniało również o problemach wersji konsolowych. Deweloperzy informują, że naprawili m.in. błąd, w wyniku którego w trybie wydajności na PlayStation 5 na ekranie ekwipunku na postaci Geralta pojawiały się ciemne pasy lub cienie. Patch ma również wyeliminować spadki wydajności, których posiadacze konsol nowej generacji doświadczali podczas korzystania z Wiedźmińskich zmysłów w Beauclair i Novigradzie.

Dodatkowo „łatka” oznaczona numerem 4.03 wprowadza modyfikację „Next Gen Script Fixes”, której autorem jest moder posługujący się pseudonimem Sergeanur. Wymienione wyżej poprawki stanowią tylko część zmian przygotowanych przez CD Projekt RED. Szczegółowy opis najnowszej aktualizacji do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon znajdziecie na oficjalnej stronie gry.

Zobacz też: Najlepsze mikrofony do nagrywania

Deweloperzy poinformowali również, że „ciężko pracują”, by aktualizacja wersji na Nintendo Switch pojawiła się „najszybciej, jak to możliwe”. CD Projekt RED ujawniło jednak, że dzięki wspomnianej „łatce” gra doczeka się lepszej integracji zapisów w chmurze. Patch ma pojawić się na hybrydowej konsoli japońskiej firmy w „najbliższych miesiącach”.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.