Zakończenie w Wiedźminie 3 zostało poprawione. Kolejne decyzje Geralta wpłyną na los Ciri

Ciri Wiedźmin 3

Wiedźmin 3: Dziki Gon cieszy się niesłabnącą popularnością od blisko 8 lat, tym bardziej że w grudniu 2022 roku ukazała się next-genowa odsłona trzeciej części przygód Geralta. W Wiedźminie mamy do czynienia z licznymi wyborami, które mają większy, wręcz kluczowy wpływ na fabułę, mniej znaczące lub takie, które ostatecznie niczego nie zmieniają. Tym razem jednak otrzymaliśmy modyfikację, która jeszcze bardziej zwiększa wpływ gracza na zakończenie, jakie zobaczymy.

Mod Restored Content-Ciri’s Fate-Next Gen zwiększa liczbę wyborów, które przyczyniają się do zakończenia Wiedźmina 3

Geralt i Ciri Wiedźmin 3
Geralt i Ciri podczas zadania „Wyrównanie Rachunków”

Najważniejszymi wyborami, z jakimi spotykamy się w Wiedźminie 3 są te związane z Ciri. W grze jest ich 5 i od nich zależy jaki los spotka przybraną córkę Geralta. Modyfikacja Restored Content-Ciri’s Fate-Next Gen, stworzona przez użytkowników glassfish777 oraz MerseyRockoff sprawia, że dwa do tej pory nic nieznaczące wybory wpływają na zakończenie. Twórcy oprócz tego dodali nowe retrospekcje podczas zakończenia, które są bezpośrednio odniesieniem do dodanych wyborów.

Opcje, które dzięki modyfikacji, zyskują na znaczeniu, pojawiają się podczas zadania „Wyrównanie rachunków” oraz „Tedd Deireadh, Czas Końca”. W pierwszej z wymienionych misji możemy zdecydować czy ukradniemy konie z Ciri i Aegarem; jeśli się zgodzimy — szansa na przeżycie dziewczyny zwiększy się. W przypadku „Tedd Deireadh, Czas Końca”, podczas ostatniego dialogu możemy wybrać, co Geralt powie do Ciri — dwie opcje wpłyną na pozytywne zakończenie gry, pozostałe dwie przybliżą nas do śmierci bohaterki.

Zobacz też: Najlepsze karty graficzne

Modyfikacja Restored Content-Ciri’s Fate-Next Gen jest dostępna do pobrania na stronie Nexus Mods wraz z całą instrukcją i opisem.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.