Moderzy dodali kreator postaci do Wiedźmina 3! Geralt może iść na emeryturę

W maju studio CD Projekt RED udostępniło REDKit, czyli zaawansowane narzędzia służące do tworzenia modyfikacji do Wiedźmina 3: Dziki Gon. Gracze zyskali możliwość dużo łatwiejszego ingerowania w pliki, co zwiastowało znaczne przyspieszenie prac nad ambitnymi projektami. Jednym z nich jest rozbudowany kreator głównego bohatera.

Wiedźmin 3 – fanowski kreator postaci. Stwórz własnego wiedźmina!

Wiedźmin 3 – prezentacja modyfikacji „Custom Player Characters”

Modyfikacja Custom Player Characters oddaje graczom pełną kontrolę nad wyglądem głównego bohatera. Możemy zdecydować się na przemierzanie Królestw Północy jako wiedźmin, wiedźminka lub czarodziejka.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

W zależności od preferencji istnieje opcja stworzenia unikalnej postaci lub wybranie wyglądu jednego z istniejących NPC. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby stanąć oko w oko z Detlaffem jako Anna Henrietta.

Z wyborem czarodziejki wiążą się znaczące zmiany w rozgrywce. Przeciwników eliminujemy przy pomocy szeregu zaklęć, a nie mieczy i wiedźmińskich znaków.

Aby lepiej nauczyć się korzystania z magii, autor modyfikacji przygotował poboczny wątek fabularny, w trakcie którego uczymy się dodatkowych czarów.

Dla zwiększenia immersji zaleca się zainstalowanie „rozszerzeń” z dodatkowymi, żeńskimi wariantami uzbrojenia oraz dubbingiem – nasza wiedźminka lub czarodziejka przemówi głosem Yennefer.

Modyfikacja wraz z instrukcją instalacji dostępna jest na portalu Nexus Mods. Warto zaznaczyć, że Custom Player Characters kompatybilny jest wyłącznie z next-genową edycją Wiedźmina 3.

Źródło: Gamerant

O autorze
Kacper Szymanik
Redaktor działów Newsy & Promocje

Z grami wideo zaznajomiony od dziecka. Pierwsze kroki stawiał w Heroes of Might and Magic III, Twierdzy Krzyżowiec oraz Gothic. W głównej mierze gracz pecetowy, który mógłby co tydzień zmieniać podzespoły w swoim komputerze. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.