Niemal fotorealistyczny Wiedźmin 3 nadchodzi! Grafika w „NextGen Edition” wprawia graczy w osłupienie

HD Reworked Project NextGen Edition Wiedźmin 3

Mimo prawie dekady na karku Wiedźmin 3 nadal daje całkiem sporo frajdy wszystkim, którzy dali się porwać magii świata wykreowanego przez A. Sapkowskiego i odtworzonego przez CD Projekt RED. Nie powinno wręcz dziwić, że pozycja ta nadal znajduje się w centrum uwagi modderów, którzy co jakiś czas zaskakują nas ciekawymi projektami, a szczególnie od momentu oficjalnego opublikowania narzędzia REDkit. Część z autorów modyfikacji bierze sobie jednak za cel uczynienie z trzeciej części przygód Geralta gry jeszcze piękniejszej i przykładem tego może być poniższy projekt.

Wiedźmin 3 doczeka się moda, który uczyni z tej gry prawdziwe arcydzieło

HD Reworked Project NextGen Edition prezentacja moda do Wiedźmina 3

Modyfikacja HD Reworked Project NextGen Edition już po zaprezentowanym wyżej materiale zapowiada się jako bardzo zauważalny lifting next-genowej wersji Wiedźmina 3. Projekt przede wszystkim skupia się na znacznym podpiciu rozdzielczości tekstur przy jednoczesnym zwiększeniu poziomu szczegółowości. Na papierze nie brzmi to szczególne imponująco, jednak w bezpośrednim porównaniu różnica niekiedy aż bije po oczach.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Autor moda kryjący się pod pseudonimem Halk Hogan przyznaje, że do prac nad projektem wykorzystał nowe techniki mapowania, które CD Projekt RED dodało do gry po next-genowej łatce. Dzięki temu pracę nad takim modem są w ogóle możliwe, a dodatkowo Hogan zarzeka się, że sam „koszt wykonania jest stosunkowo niski”.

Cieszę się, że mogę pokazać wam to, nad czym ostatnio pracowałem: prawdziwe tekstury wysokiej jakości nowej generacji, wykorzystujące nową technikę mapowania zaimplementowaną w next-genowej wersji gry. Dzięki temu wiele tekstur w HDRP NextGen Edition będzie znacznie bardziej realistycznych, a przykłady pokazane w filmie to tylko część z nich wszystkich. Koszt wykonania jest stosunkowo niski, więc na pewno nie należy się tym martwić. Jeśli chodzi o datę premiery, nie mogę jeszcze podać żadnych szczegółów, ponieważ jest mnóstwo pracy do wykonania, ale spodziewajcie się premiery jesienią tego roku.

Halk Hogan

Zapowiadany na jesień tego roku termin wydania aktualizacji brzmi bardzo atrakcyjnie, zwłaszcza że to już za kilka miesięcy. Wszyscy, którzy planują ponownie (lub dopiero pierwszy raz) rzucić się w wir przygód Geralta powinni mieć ten mod na uwadzę, zwłaszcza jeśli cenią sobie wysokiej jakości grafikę.

Niby jest to tylko zwykłe podbicie rozdzielczości tekstur, które czynią je bardziej realistycznymi, a jednak robi to całkiem spore wrażenie. Zainteresowanym nie pozostaje więc nic innego jak tylko czekać i liczyć, że pracę nad modem HD Reworked Project NextGen Edition do Wiedźmina 3 będą szły bez żadnych większych problemów.

Źródło: wccftech.com, YouTube: Halk Hogan

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKA PROMOCJA MOŻE SIĘ JUŻ NIE POWTÓRZYĆ!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.