Wiedźmin 3 next-gen po aktualizacji 4.01 działa na PC zauważalnie gorzej. Znaczący spadek wydajności

Wiedźmin-3

Wczoraj informowaliśmy, że patch 4.01 do next-genowego wydania Wiedźmina 3 jest już oficjalnie dostępny do pobrania. Główną cechą tej łatki miała być poprawa ogólnej stabilności i wydajności zarówno na konsolach, jak i komputerach osobistych. Nowe doniesienia wskazują jednak, że efekt jest zgoła odwrotny do zamierzonego.

REKLAMA

Next-genowy Wiedźmin 3 zalicza spadki wydajności na PC po łatce 4.01

Wiedźmin 3 next-gen – porównanie wydajności wersji 4.00 oraz 4.01

Według filmu udostępnionego przez kanał Lootward najnowsza aktualizacja do next-genowego Wiedźmina 3 okraszona numerem 4.01 sprawiła, że niekiedy produkcja CD Projekt RED działa na pecetach znacznie gorzej niż przed jej wprowadzeniem.

Jak widać na udostępnionym powyżej materiale, Wiedźmin 3 przy niektórych ustawieniach notuje wyraźne spadki, które sięgają nawet 20 kl./s w porównaniu z wersją sprzed wydania łatki.

Co więcej, po dokładnym przyjrzeniu się udostępnionemu filmowi można zauważyć, że nowa łatka w niektórych momentach znacznie bardziej obciąża zarówno procesor, jak i kartę graficzną. W pewnych przypadkach różnice sięgają nawet 15 punktów procentowych względem wersji 4.00.

Zauważalny jest przede wszystkim znaczny spadek użycia pamięci RAM, którego różnica w niektórych sytuacjach zmniejszyła się o ponad 1 GB.

Przeczytaj też: Jaki monitor do 500 zł kupić

Oczywiście spadki nie są zauważalne w każdym przypadku i przy każdym ujęciu, lecz problem w tej sytuacji jest ewidentny. Zapewne nie jest to efekt, do którego ekipa z CD Projekt RED dążyła, więc pozostaje mieć nadzieję, że deweloperzy dość szybko uporają się z tym problemem i doprowadzą produkcję do jak najlepszego stanu.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!