Next-genowy Wiedźmin 3 doczekał się sporej aktualizacji! CD Projekt RED przedstawia szczegóły patcha 4.01

Wiedźmin 3 next-gen

Już w zeszłym tygodniu CD Projekt RED informowało, że next-genowy Wiedźmin 3 doczeka się niebawem nowej aktualizacji. Deweloperzy z polskiego studia nie rzucali słów na wiatr. Patch oznaczony numerem 4.01 jest już bowiem wdrażany na PC oraz konsolach PlayStation i Xbox. Na stronie studia przedstawiono natomiast szczegółową listę zmian i poprawek.

REKLAMA

Studio CD Projekt RED przygotowało nową aktualizację dla gry Wiedźmin 3: Dziki Gon

Patch 4.01 for The Witcher 3: Wild Hunt is being rolled out on PC, PlayStation and Xbox. It improves the overall stability and performance of the game on next-gen consoles and PC, and brings various fixes to all platforms.

List of changes: https://t.co/ndOQiX6Wgm pic.twitter.com/5Ou651f3OR

— The Witcher (@witchergame) February 2, 2023

Patch 4.01 for The Witcher 3: Wild Hunt is being rolled out on PC, PlayStation and Xbox. It improves the overall stability and performance of the game on next-gen consoles and PC, and brings various fixes to all platforms.

List of changes: https://t.co/ndOQiX6Wgm pic.twitter.com/5Ou651f3OR

— The Witcher (@witchergame) February 2, 2023

Zgodnie z przekazanymi informacjami aktualizacja 4.01 dla gry Wiedźmin 3: Dziki Gon poprawia ogólną stabilność i wydajność produkcji zarówno na konsolach obecnej generacji, jak i PC. Deweloperzy zadbali jednak o szereg różnych poprawek i wyeliminowali część błędów, na które natrafiali użytkownicy poszczególnych platform.

W przypadku wersji na komputery osobiste naprawiono błąd, przez który opcja odbicia w przestrzeni ekranu nie działała, pomimo że była włączona. CD Projekt RED poinformowało również, że użytkownicy, którzy wcześniej ustawili poziom SSR na wysoki, zauważą dzięki aktualizacji różnicę w wydajności.

Ponadto gracze PC posiadający kompatybilny sprzęt będą mogli cieszyć się nowym trybem wydajności globalnego oświetlenia z ray tracingiem. Zgodnie z przekazanymi informacjami ma on zwiększyć liczbę klatek na sekundę, przekładając „wydajność nad zasięg i precyzję”.

Na konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X|S poprawiono natomiast jakość odbić w przestrzeni ekranu, a także zoptymalizowano globalne oświetlenie z ray tracingiem, by poprawić jakość techniki śledzenia promieni. Wyeliminowano również błąd, w wyniku którego gracze mogli tworzyć większą liczbę zapisów, niż pozwalał na to limit, powodując tym samym różne problemy z zapisywaniem gry.

Deweloperzy z CD Projekt RED zajęli się również kilkoma błędami występującymi w różnego rodzaju zadaniach. Poprawki związane z misjami dostępne są zarówno na PC, jak i konsolach PlayStation oraz Xbox. Ze szczegółową listą zmian wraz z ich opisem można zapoznać się na oficjalnej stronie marki Wiedźmin.

Zobacz też: Karta graficzna do 1000 zł – jaką kupić?

Dodatkowo studio zaznaczyło, że w opisie aktualizacji wyszczególnione zostały wyłącznie „najbardziej zauważalne zmiany”. Patch 4.01 wprowadza bowiem do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon także „inne drobne poprawki”, które nie zostały uwzględnione w przedstawionej przez CD Projekt RED liście.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!