Wiedźmin lub Cyberpunk 2077 w wersji multiplayer? CD Projekt RED ma wielkie plany

Wiedźmin 3: Dziki Gon

W październiku 2021 roku rodzima firma CD Projekt RED ogłosiła przejęcie studia The Molasses Flood. Zgodnie ze wcześniejszymi zapewnieniami zespół ten miał opracowywać swój własny, ambitny projekt, którym jest najprawdopodobniej gra sieciowa.

Sieciowy Wiedźmin lub Cyberpunk to już nie melodia przyszłości?

Oferta pracy The Molassess Flood
Oferta pracy w The Molasses Flood

Już pewien czas temu, a dokładniej w poprzednim roku, prezes CD Projekt RED – Adam Kiciński – potwierdził, że firma zamierza stopniowo wprowadzać elementy sieciowe do Wiedźmina i Cyberpunka 2077. Możliwe, że plany sięgają jeszcze dalej, ponieważ – jak podaje serwis GameRant – The Molasses Flood niebawem wzmocni ktoś, kto zajmie się projektem rozgrywek online. Mowa tutaj o deweloperze mającym objąć stanowisko „Multiplayer Design”.

Wstępne informacje o tajemniczej pozycji wskazują, iż będzie to gra bazująca na jednej z marek CD Projekt RED. W dodatku produkcja powstaje na silniku graficznych Unreal Engine i wydaje się, że stawi spory nacisk na starcia online – walkę zbrojną i walkę wręcz.

Sprawdź także: Resident Evil 4 Remake na pierwszym gameplayu

Nowa oferta pracy jest swego rodzaju potwierdzeniem, że jedno ze studiów należących do CD Projekt RED opracowuje grę sieciową. Wszystkie znaki na niebie wskazują, że w najbliższych latach powinniśmy usłyszeć coś więcej o Wiedźmin Multiplayer lub Cyberpunk 2077 Multiplayer.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z