Wiedźmin Polaris priorytetem dla CD Projekt RED! Koniec wsparcia dla Cyberpunk 2077

CD Projekt RED

CD Projekt RED to jedna z tych firmy, na których kolejne gry czekają rzesze osób. Nie ma w tym nic dziwnego, bo polskie studio potrafi dowozić prawdziwe hity z segmentu AAA, które jeszcze długo po premierze dają sporo frajdy i są wspierane, a świetnym tego przykładem jest Cyberpunk 2077. Teraz jednak rodzimi deweloperzy przerzucają wszystkie swoje siły na nowe projekty, ale jeden z nich ma aktualnie najwyższy priorytet.

CD Projekt RED stawia wszystko na rozwój nowych gier

CD Projekt RED podział pracowników w zależności od projektów
Podział pracowników CD Projekt RED w zależności od projektów

Mowa oczywiście o Wiedźminie Polaris, który ma być kolejną grą osadzoną w uniwersum wykreowanym przez A. Sapkowskiego. Najnowsze informacje prosto ze studia wskazują, że na 640 wszystkich zatrudnionych pracowników, aż 407 skupionych jest właśnie na tym konkretnym projekcie. Mowa więc o prawie 65% całkowitej kadry CD Projekt RED, która pracuje tylko nad jedną grą.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Reszta rozdzielona jest pomiędzy inne gry studia takie jak Cyberpunk Orion (56 osób), Wiedźmin Sirius (39 osób), projekt Hadar (20 osób). 96 osób pracuje nad innymi aspektami studia, takimi jak dział QA, Data, czy generalne usługi, pozostałych 13 pracowników zajmuje się „innymi projektami”.

Warto też wspomnieć, że nikt z aktualnie zatrudnionych w CDPR nie pracuje już nad rozwojem Cyberpunka 2077 ani nie zajmuje się żadnym wsparciem dla Wiedźmina 3. Oznacza to, że wszelkie działania związane z tymi grami zostały definitywnie zakończone, co jasno wskazuje, że kolejnych aktualizacji do tych konkretnych pozycji nie ma co się spodziewać.

Można więc powiedzieć, że rodzime studio wchodzi w nową fazę swojej działalności i od teraz wszelkie nowe informacje dotyczyć będą już tylko nadchodzących projektów. Brzmi to bardzo dobrze, zwłaszcza że apetyty na nowego Cyberpunka czy gry z serii Wiedźmin są ogromne i to nie tylko w Polsce.

Źródło: CD Projekt RED

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKA PROMOCJA MOŻE SIĘ JUŻ NIE POWTÓRZYĆ!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.