Nowy Wiedźmin wyjdzie przed premierą remake’a pierwszej odsłony

Wiedźmin 3: Dziki Gon

W ostatnim czasie studio CD Projekt RED ogłosiło sporo nowości. Wśród nich największe zainteresowanie fanów wzbudziły nowe gry w uniwersum Wiedźmina oraz remake pierwszej odsłony gry. Okazuje się, że nowa wersja jedynki nie będzie mieć pierwszeństwa przed pozostałymi grami.

Wiedźmin Remake nieco później

Wiedźmin
Wiedźmin

Fani gier z uniwersum Wiedźmina mają na co czekać. W produkcji znajdują się obecnie trzy projekty, z czego dwa to zupełnie nowe gry, podczas gdy trzecia to niedawno zapowiedziany remake pierwszej odsłony przygód Geralta. Sporo światła na plany wydawnicze rzucił ostatnio Adam Kiciński, czyli szef CD Projekt RED w wywiadzie dla serwisu parkiet:

Zasygnalizowaliśmy, że pierwsze trzy to są gry wiedźmińskie – dwie o nazwach kodowych „Syriusz i „Polaris”, a trzecia to remake pierwszego Wiedźmina, znana pierwotnie pod nazwą „Canis Majoris”. Nie podaliśmy kolejności, ale potwierdziliśmy, że remake, za którym stoi studio Fool’s Theory i nad którym sprawujemy nadzór kreatywny, będzie bazował na technologii „Polarisa”. Kolejność tych dwóch można więc wydedukować.

Adam Kiciński, szef CD Projekt RED

Zobacz też: Kamera do streamowania

Oznacza to, że remake pierwszego Wiedźmina skorzysta z dokonań deweloperów w czasie prac nad projektem „Polaris”. W związku z tym gracze mogą oczekiwać, że w pierwszej kolejności na rynku ukaże się jedna z gier stanowiących nową sagę, podczas gdy na premierę odnowionej jedynki trzeba będzie poczekać. Tak czy inaczej, w najbliższym czasie należy nastawić się na szczątkowe informacje, aniżeli wielkie zapowiedzi.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.