Wiedźmin Polaris z premierą za co najmniej kilka lat. CD Projekt RED o planach nt. nowych gier w uniwersum

Wiedźmin 4

Wczoraj miał miejsce prawdziwy wysyp nowych informacji z obozu CD Projekt RED. Polacy zdradzili, że pracują nad trzema grami z serii Wiedźmin, ogłosili kontynuację Cyberpunka 2077, a także pochwalili się, że stworzą nowe IP o roboczej nazwie „Hadar”. Teraz CEO firmy – Adam Kiciński – poinformował, kiedy możemy się spodziewać premiery Wiedźmin Polaris.

Kiedy premiera Wiedźmin Polaris? CD Projekt RED odpowiada

Wiedźmin Polaris
Wiedźmin Polaris

Podczas konferencji dla inwestorów Adam Kiciński poinformował, że premiera Wiedźmin Polaris odbędzie się za co najmniej 3 lata, więc nowej gry w uniwersum wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego nie dostaniemy prędzej niż w 2025 roku. Jednocześnie CEO CD Projekt RED dodał, że produkcja tej odsłony będzie trwać najdłużej, ponieważ studio musi zbudować fundamenty na nowym silniku, czyli Unreal Engine 5. Tworzenie Wiedźmin Canis Majoris i Wiedźmin Sirius powinno zająć znacznie mniej czasu (ok. 3 lata na każdą z gier), bo wtedy studio będzie miało już wspomniane wcześniej fundamenty.

Przeczytaj też: Jak udostępnić internet z telefonu na komputer

Z uwagi na konieczność zbudowania podwalin pod Wiedźmina na Unreal Engine 5, „Polaris” z premierą za 3 lata to bardzo optymistyczna wizja. Przyznał to sam Kiciński, odpowiadając na jedno z pytań, które zostało mu zadanych. Innymi słowy, 2026 czy nawet 2027 rok to znacznie bardziej prawdopodobny scenariusz, jeżeli chodzi o premierę Wiedźmin Polaris. Cóż – na ten moment nie pozostaje nam nic innego, jak cierpliwie czekać. Trzymajmy kciuki, aby prace szły szybko i sprawnie!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.