Zwolnienia w zespole odpowiedzialnym za Wiedźmin Sirius. Wszystko przez „nowe ramy projektowe”?

Wiedźmin Sirius The Molasses Flood

W ostatni piątek CD Projekt poinformowało o „zdefiniowaniu nowych ram” dla projektu Wiedźmin Sirius. Okazuje się jednak, że to nie koniec informacji związanych ze wspomnianą produkcją. Wprowadzone przez polską firmę zmiany najwyraźniej dotknęły kilku deweloperów ze studia The Molasses Flood, którzy musieli pożegnać się ze swoim dotychczasowym pracodawcą.

Zmiany w zespole rozwijającym Wiedźmin Sirius. Ze studiem The Molasses Flood pożegnało się kilku deweloperów

To właśnie bostoński zespół odpowiada za rozwój projektu Sirius, który zgodnie z zapowiedziami ma być spin-offem wiedźmińskiej serii. Okazuje się jednak, że tuż przed minionym weekendem ze studia odeszło co najmniej dwóch deweloperów. Byli już pracownicy The Molasses Flood podzielili się wiadomością o swoim zwolnieniu za pośrednictwem portalu społecznościowego Twitter.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

O zakończeniu współpracy z bostońskim zespołem poinformowali Robert Bailey – projektant narracji – oraz Eleanore Falck, projektantka otoczenia. Niewykluczone jednak, że zwolnienia dotknęły także innych deweloperów. Zaistniała sytuacja prawdopodobnie ma związek ze „zdefiniowaniem nowych ram” dla wspomnianej produkcji.

Zobacz też: Najlepsze kamery samochodowe

Zarówno CD Projekt, jak i The Molasses Flood nie skomentowali całej sprawy. Pozostaje mieć nadzieję, że zwolnienia nie wpłyną negatywnie na dalszy rozwój Wiedźmina Sirius. Graczom, którzy czekają na wspomnianą produkcję, nie pozostaje natomiast na ten moment nic innego, jak wypatrywać kolejnych informacji związanych z projektem.

O autorze
Mikołaj C.
Redaktor działu Newsy

Miłośnik gier wideo z dobrą fabułą. Niegdyś wielki fan produkcji z otwartym światem, ale obecnie zdecydowanie częściej sięga po tytuły o nieco bardziej zamkniętej strukturze. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.