Wiedźmin Sirius zostanie przebudowany? CD Projekt RED chce „zdefiniować nowe ramy projektu”

Wiedźmin 3: Dziki Gon

CD Projekt RED w październiku 2023 roku ogłosiło, że w długoterminowych planach zamierzają wypuścić na rynek aż trzy gry oparte o uniwersum Wiedźmina. Wśród tych projektów znalazł się Wiedźmin Sirius, który opisany został jako „zupełnie nowe doświadczenie”, a z czasem sprecyzowano nawet, iż będzie to raczej tytuł dedykowany szerszej grupie odbiorców. Nowe doniesienia wskazują, że „Redzi” mogą jednak zmienić nieco zamysł przyświecający tej produkcji.

Wiedźmin Sirius — CD Projekt RED zamierza zmienić założenia projektu

Wiedźmin Sirius
Wiedźmin Sirius

W opublikowanym wczoraj komunikacie czytamy, iż CD Projekt RED podjął decyzję o odpisie nakładów przypisanych na stworzenie Wiedźmina Sirius. Projekt ten w samym 2022 roku kosztował studio 33,4 miliony złotych, a w pierwszych dwóch miesiącach 2023 roku firma wyłożyła na niego już 9,5 miliona złotych.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Zarząd CD PROJEKT S.A. z siedzibą w Warszawie („Spółka”) niniejszym informuje o podjęciu decyzji w sprawie utworzenia w księgach Spółki odpisu aktualizującego wartość poniesionych dotychczas nakładów na prace rozwojowe związane z projektem Sirius tworzonym przez studio The Molasses Flood. Wartość nakładów poniesionych do końca roku 2022 wyniosła 33,4 mln zł i obciąży wynik finansowy Spółki i Grupy Kapitałowej CD PROJEKT za rok 2022. Wartość nakładów dotychczas ujętych w księgach w styczniu oraz lutym 2023 roku wyniosła 9,5 mln zł i obciąży odpowiednio wynik finansowy za pierwszy kwartał 2023 roku

Komunikat CD Projekt RED

W związku z tym deweloperzy najpierw postanowili przyjrzeć się projektowi pod względem m.in. komercjalnego sukcesu i ostatecznie rozpoczęli pracę nad zdefiniowaniem nowych ram Wiedźmina Sirius. Może to oznaczać, że „Redzi” nie są obecnie zadowoleni z obranego kierunku i zdecydują się na wprowadzenie pewnych zmian u samych podstaw projektu.

Powodem decyzji są wyniki ewaluacji zakresu i potencjału komercyjnego Projektu Sirius w pierwotnej formule i prowadzone obecnie prace nad zdefiniowaniem nowych ram projektu

Komunikat CD Projekt RED

Przeczytaj też: Smartfon do 1500 zł — najlepsze modele

Na chwilę obecną nie jest wiadomo jakiej metamorfozy doczeka się Wiedźmin Sirius i wiele wskazuje na to, że jakakolwiek wiadomość na ten temat nie pojawi się zbyt szybko. Pozostaje mieć jednak nadzieję, że projekt ostatecznie kiedyś się ukaże i nie zostanie anulowany.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.