Wiedźmin Polaris, Wiedźmin Canis Majoris i Wiedźmin Sirius. Oto 3 nowo potwierdzone gry od CD Projekt RED

Wiedźmin Polaris

Na ten dzień czekało zapewne wielu graczy z całego świata, a zwłaszcza z Polski. Studio CD Projekt RED przedstawiło dziś szczegółowe plany dotyczące gier z cyklu Wiedźmin. Okazuje się, że w produkcji są nie jedna, ani nie dwie, a aż trzy gry osadzone w uniwersum wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego. Szykują się naprawdę ciekawe lata dla fanów marki.

REKLAMA

CD Projekt Red potwierdziło trzy gry w uniwersum Wiedźmina. Jedna z nich będzie oferować multiplayer

Materiał przedstawiający dalsze plany wydawnicze CD Projekt RED

Wiedźmin Polaris (wszystkie podane tytuły są robocze) ma być początkiem „nowej sagi” RPG-ów z segmentu AAA, o której jakiś czas temu informowali deweloperzy. Wraz z premierą tej gry CD Projekt RED zakłada, że w ciągu 6 następnych lat pojawią się dwie następne części, wchodzące w skład nowej trylogii. W opinii Adama Kicińskiego tak ambitne plany wydawnicze mają nie wpłynąć na „ambicje pod względem artystycznym”. Tytuł jest na razie we wczesnym stadium rozwoju.

Wiedźmin Canis Majoris
Wiedźmin Canis Majoris

Wiedźmin Canis Majoris w założeniach ma być „pełnoprawną grą o Wiedźminie”, jednak będzie ona opowiadać odrębną historię od wspomnianej wyżej nowej sagi. Za produkcję tego tytułu odpowiadać ma zewnętrzne studio, któremu przewodzić będą doświadczeni deweloperzy związani w przeszłości z serią Wiedźmin. Projekt ten, podobnie jak wszystkie pozostałe, bazować będzie na silniku Unreal Engine 5 oraz narzędziach deweloperskich tworzonych z myślą o Wiedźminie Polaris. CD Projekt Red planuje „wkrótce” przedstawić więcej informacji na temat tego projektu.

Wiedźmin Sirius
Wiedźmin Sirius

Zupełnie nowym doświadczeniem ma być Wiedźmin Sirius, który tworzony będzie przez The Molasses Flood, które zostało zakupione przez „Redów” w ubiegłym roku. Ta produkcja ma być „skierowana do znacznie szerszej grupy odbiorców”. Sirius ma zaoferować rozgrywkę dla jednego gracza oraz tryb multiplayer. Gra również znajduje się we wczesnej fazie tworzenia.

Przeczytaj też: Wzmacniacz WiFi — najlepsze modele

Jak widać, CD Projekt RED nie próżnuje i przyszłość dla fanów Wiedźmina zapowiada się naprawdę bardzo ciekawie. Niestety na konkrety takie jak data premiery trzeba będzie zapewne jeszcze trochę poczekać. Poza tym polskie studio ogłosiło, że nie zamierza rezygnować z dystopijnego świata przedstawionego w Cyberpunku 2077 i ogłosiło projekt Orion. W planach studia jest także stworzenie nowego IP o nazwie Hadar.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!