Scenarzystka Tomb Raidera ma nadzieję zobaczyć większą różnorodność w nowych grach z serii

Tomb Raider 2013

Scenarzystka reboota Tomb Raidera z 2013 – Rhianna Pratchett – wyraziła w ostatnim wywiadzie nadzieję na ujrzenie większej różnorodności we franczyzie. Jej zdaniem nowe części gry będą eksplorować „nie tak dobrze poznane ścieżki”. Sama seria została natomiast ostatnio przejęta przez Embracer Group i według plotek następnie wydzierżawiona Amazonowi.

Scenarzystka Tomb Raidera liczy na ujrzenie większej różnorodności we franczyzie

Tomb Raider – zwiastun

W niedawnym wywiadzie dla Eurogamera Rhianna Pratchett – scenarzystka odpowiedzialna za reboot Tomb Raidera z 2013 roku – zdradziła, że jej zdaniem franczyzę stać na to, by była bogatsza w większą różnorodność. W jej opinii nie chodziło tylko o mniejszości seksualne, ale także równie ważną reprezentację w zakresie pochodzenia, zdolności i wieku.

Mam nadzieję, że Crystal, lub ktokolwiek kto pracuje nad franczyzą, będą bardziej zróżnicowani z reprezentacją w przyszłości. Myślę, że serię stać na to, by mieć trochę tego. I moim zdaniem pójdzie to w tym kierunku.

Rhianna Pratchett

Co warte wspomienia, Pratchett zdradziła fanom, że ci zobaczą w przyszłości kilka interesujących rzeczy dotyczących Tomb Raidera. Autorka nie ujawniła żadnych sekretów, ale zgodnie z jej słowami w przygotowaniu jest wiele różnych ramion franczyzy.

Zobacz też: Najlepsze gry podobne do Gothic

Ostatnia gra z cyklu znana jako Shadow of the Tomb Rider miała swoją premierę w 2018 roku na PC, PS4 i Xboxa One. Trzy lata później tytuł ten wydano również na PS5 oraz Xboxach Series X|S.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.