Wild Hearts — pecetowi gracze znaleźli dziwny sposób na poprawę wydajności gry. Studio potwierdza jego skuteczność

Wild Hearts

Premiera Wild Hearts już za nami i ku rozczarowaniu wielu oczekujących na tę pozycję graczy pozycja ta boryka się z poważnymi problemami optymalizacyjnymi na niemal każdej platformie (a zwłaszcza na PC i Xbox Series S). Znalazło to oczywiście odzwierciedlenie w sklepie Steam, gdzie dwa dni temu produkcja zebrała zaledwie 32% pozytywnych opinii (obecnie jest to 44%). Niestrudzeni gracze znaleźli jednak dość specyficzny sposób na poprawę wydajności, a deweloperzy z Omega Force potwierdzili jego skuteczność.

REKLAMA

Zmiana ustawień audio może znacząco poprawić wydajność Wild Hearts na PC

Wild Hearts
Wild Hearts

Według wątku na portalu Reddit pecetowcy, którzy napotkali problemy z wydajnością podczas rozgrywki w Wild Hearts powinni zmienić ustawienia audio ze stereo, które ustawiane jest domyślnie na format 5.1 lub 7.1. Jakkolwiek dziwnie by to nie brzmiało, to pojawiające się doniesienia potwierdzają skuteczność tej metody w przynajmniej części przypadków.

Okazuje się, że jeden z pracowników studia również sprawdził to rozwiązanie i potwierdził, że faktycznie ono działa, choć nie we wszystkich przypadkach. Zwrócił on uwagę, iż osoby, które obecnie ogrywają Wild Hearts przy ponad 60 klatkach na sekundę nie zauważą żadnej istotnej zmiany w wydajności.

Przeczytaj też: Najlepsze gry strzelanki

Jest to bez wątpienia niezwykle nietypowe rozwiązanie, jednak jeśli jest ono skuteczne, to warto się nad nim pochylić; przynajmniej do momentu wypuszczenia przez deweloperów stosownej aktualizacji. Ta ma się pojawić już wkrótce i ponoć jest „na dobrej drodze do wydania w przyszłym tygodniu”. Jeśli są osoby, które zastanawiają się nad zakupem Wild Hearts to zapraszamy do zapoznania się z naszą recenzją tej pozycji.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!