Dlaczego Wild Hearts nie pojawi się na PlayStation 4 i Xbox One? Twórcy wyjaśniają

Wild Hearts

W tym tygodniu gracze doczekali się pełnoprawnej zapowiedzi Wild Hearts – nowej „gry o polowaniu” od Electronic Arts i Koei Tecmo. Jednocześnie poinformowano, że produkcja zadebiutuje na początku przyszłego roku wyłącznie na komputerach osobistych oraz PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Tymczasem w jednym z wywiadów twórcy postanowili wyjaśnić, dlaczego wspomniany tytuł nie ukaże się na konsolach ósmej generacji Sony i Microsoftu.

REKLAMA

Twórcy Wild Hearts zamierzają w pełni wykorzystać potencjał konsol obecnej generacji

Wild Hearts – zwiastun z fragmentami rozgrywki

W rozmowie z IGN przedstawiciele Koei Tecmo – Kotaro Hirata oraz Takuto Edagawa – podkreślili, że jednym z kluczowych elementów Wild Hearts jest „fantastyczny i unikalny” świat inspirowany feudalną Japonią, a twórcy chcieli w pełni wykorzystać potencjał obecnej generacji konsol, by przygotowywana przez nich produkcja była jak najbardziej atrakcyjna.

Deweloperzy wspominają m.in. o zastosowaniu lepszego oświetlenia, czy umieszczeniu w grze większej liczby różnego rodzaju obiektów o wyższej rozdzielczości. Przedstawiciele Koei Tecmo podkreślają, że dzięki zastosowaniu nowej technologii gracze będą mogli swobodnie poruszać się po „kolorowym i rozległym świecie”.

Zobacz też: Kody do Minecraft

Zgodnie z zapowiedzią Wild Hearts zadebiutuje na rynku 17 lutego 2023 roku. Warto także wspomnieć, że 5 października – czyli w najbliższą środę – Electronic Arts oraz Koei Tecmo zaprezentują materiał wideo poświęcony rozgrywce. Koniecznie dajcie znać w komentarzach, czy zamierzacie sięgnąć po wspomniany tytuł.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!