Witchfire trafi nie tylko na PC! Polski FPS w klimatach dark fantasy otrzyma też wersję konsolową

Witchfire

Na Summer Game Fest 2023 gracze mieli okazję zobaczyć nowy zwiastun Witchfire, który ujawnił datę premiery gry we wczesnym dostępie. Za nieco ponad dwa miesiące produkcja polskiego studia The Astronauts trafi w ręce użytkowników komputerów osobistych. Nic więc dziwnego, że twórcy postanowili odpowiedzieć na kilka najczęściej pojawiających się pytań. W jednej z odpowiedzi potwierdzono, że polski FPS w klimatach dark fantasy trafi nie tylko na PC.

Witchfire ukaże się w przyszłości nie tylko na PC, ale także na konsolach

W powyższym wpisie opublikowanym na portalu społecznościowym Twitter poinformowano, że Witchfire – po opuszczeniu wczesnego dostępu – zostanie udostępniony na innych platformach na PC, a także doczeka się wersji na konsole. Deweloperzy ze studia The Astronauts nie podzielili się jednak żadnymi dodatkowymi szczegółami, ale można bezpiecznie założyć, że tytuł ostatecznie pojawi się na Steam oraz sprzętach Sony i Microsoftu.

The Astronauts zapewniło również graczy, że Witchfire pozwoli dostosować interfejs do własnych potrzeb. Użytkownicy będą mogli m.in. ukryć liczbę zadawanych obrażeń. Deweloperzy przekonują również, że w ich produkcji wciąż obecny jest klimat grozy, którego nie brakowało w zwiastunie z 2017 roku. Sama gra utrzymana jest w mrocznej stylistyce i potrafi przestraszyć.

Zobacz też: Najlepsze powieści wizualne

Na koniec warto przypomnieć, że Witchfire ma zadebiutować we wczesnym dostępie 20 września 2023 roku. Początkowo produkcja polskiego studia The Astronauts dostępna będzie wyłącznie na komputerach osobistych za pośrednictwem platformy Epic Games Store.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.