Właściciele From Software ofiarą ataku hakerów! Uzyskano dostęp do 1,5 TB danych

Elden Ring

From Software od kilku dni może mieć spore powody do radości, bo ich najnowszy dodatek do Elden Ring zatytułowany Shadow of the Erdtree cieszy się naprawdę dużą popularnością. Okazuje się jednak, że nawet świętowanie udanej premiery może zostać zaburzone. Okazuje się, że firma, do której należy wspomniane studio, padło ofiarą poważnego ataku hakerskiego.

Kadokawa, czyli firma posiadająca From Software ofiarą poważnego ataku hakerskiego

Wedle doniesień konta FalconFeeds, które zajmuje się kwestiami cyberbezpieczeństwa, grupa BlackSuit poinformowała, że weszła w posiadanie prywatnych informacji na temat pracowników Kadokawy, a więc firmy, która de facto jest właścicielem From Software. Co więcej, hakerzy informują, że opublikuje te dane, jeśli nie otrzyma wystarczająco dużej zapłaty.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

W ramach ataku hakerom udało się skraść umowy, dokumenty, dane finansowe i wszystkie inne elementy, które przeznaczone są wyłącznie do użytku wewnętrznego. Najgorsze jest, jednak to, że w tym wszystkim znalazły się dane poufne, ale też dane osobowe, oraz wiele prywatnych informacji dotyczących pracowników przedsiębiorstwa.

Grupa KADOKAWA to firma rozrywkowa działająca w branży wydawniczej, wideo, gier, usług internetowych, edukacji i towarów. Teraz padli ofiarą ransomware BLACK SUIT. Grupa planuje udostępnić 1,5 TB poufnych danych 1 lipca 2024 r., w tym umowy, dokumenty prawne, informacje o użytkownikach i pracownikach, biznesplany, dane projektów, dokumentację finansową i inne dokumenty wewnętrzne.

FalconFeed.io

Hakerzy stawiają w tej sytuacji sprawę jasno — do końca tego tygodnia musi opłacić okup, albo wszystkie wymienione dane zostaną upublicznione. Nie wiadomo dokładnie, jaki rodzaj danych został wykradziony i czy hakerzy rzeczywiście mają wszystkie te dane, o których piszą. Zagrożenie jest jednak poważne, bo jak sama grupa wskazuje „Nikt nie chciałby, aby »rzeczy, które robią nocą«, zostały upublicznione, w tym ich e-maile i historia przeglądania”.

Sytuacja wygląda więc na bardzo poważną i na razie nie jest jasne, jak Kadokawa zareaguje na te doniesienia. Pozostaje więc obserwować i liczyć na to, że firmie uda się zażegnać ten kryzys. W końcu mowa nie tylko o danych samego przedsiębiorstwa, ale też danych osobowych wielu pracowników.

Źródło: VGC, Twitter/X: FalconFeedsio

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.