Wo Long Fallen Dynasty — pecetowi gracze narzekają na słabą wydajność wersji demo i problemy ze sterowaniem

Wo Long Fallen Dynasty

Wo Long Fallen Dynasty znajduje się obecnie na ostatniej prostej przed premierą, a deweloperzy, chcąc podkręcić zainteresowanie grą, udostępnili w miniony weekend wersję demo tego tytułu. Okazuje się jednak, że gra mierzy się ze sporymi problemami na PC i wielu grających punktuje jej wady. W sieci pojawiło się sporo komentarzy, które krytykowały twórców, za wypuszczenie demo w tak słabym stanie.

Demo Wo Long Fallen Dynasty rozczarowało graczy słabą wydajnością na PC

Wo Long Fallen Dynasty
Wo Long Fallen Dynasty

Na forum ResetEra pojawiły się w miniony weekend doniesienia graczy, jakoby demo Wo Long Fallen Dynasty mierzyło się z poważnymi problemami wydajnościowymi na PC. Według niektórych głosów gra nie osiąga stabilnych 60 kl./s na komputerach wyposażonych w karty graficzne Nvidia z rodziny RTX 40xx i procesory Intel Core i9 13 generacji.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Oczywiście część z osób zaczęła kombinować z ustawieniami gry, próbując obniżyć jakość wyświetlanej grafiki, jednak nie przyniosło to oczekiwanych skutków. Tym, co tak negatywnie wpływa na wydajność jest ponoć sposób w jaki twórcy kompilowali shadery do Wo Long Fallen Dynasty. Oznacza to, że gracze są niejako skazani na taką wydajność do momentu wypuszczenia przez deweloperów stosownej aktualizacji.

Nie są to jednak jedyne bolączki tego dema, bo wiele osób wskazuje, że twórcy pokpili kwestię sterowania na PC, które także pozostawia wiele do życzenia. Gracze skarżą się, że produkcja nie rozpoznaje podpiętych do komputerów padów lub miewa problemy z czułością myszy. Jeden z graczy wprost stwierdził, że Wo Long Fallen Dynasty nie daje przyjemności podczas rozgrywki na „blaszakach”.

Przeczytaj też: Gry VR

Wszystkie te zarzuty nie wyglądają zbyt dobrze i zwiastują, że produkcja na premierę może mierzyć się ze sporymi problemami natury technicznej. Możliwe, że twórcy jeszcze przed debiutem wypuszczą do sieci stosowną aktualizację, która poprawi niektóre z aspektów, jednak mają na to bardzo mało czasu. Wo Long Fallen Dynasty zadebiutuje już 3 marca 2023 roku na PC, PS4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X|S. Od samego początku tytuł ten dostępny będzie w ramach biblioteki Xbox Game Pass.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.