Wo Long Fallen Dynasty na konkretnym fragmencie gameplayu. Twórcy prezentują jednego z bossów oraz nową broń

Wo Long Fallen Dynasty

Do premiery Wo Long Fallen Dynasty pozostaje coraz mniej czasu, a Team Ninja regularnie dostarcza nam nowe materiały promocyjne z tej produkcji. W zeszłym tygodniu twórcy postanowili zaprezentować jedną z pierwszych lokacji w grze, która nazwana została „Mount Tianzhu”. Poprzez najnowsze wideo deweloperzy zdradzili więcej szczegółów na temat jednego z najważniejszych aspektów tej pozycji, prezentując tym samym całkowicie nowy rodzaj broni.

Wo Long Fallen Dynasty — nowy gameplay ujawnia działanie halabardy w grze

Wo Long Fallen Dynasty — gameplay

Udostępniony materiał skupia się przede wszystkim na walce z jednym z bossów, którego będzie można napotkać we wczesnym etapie gry. Aoye — bo tak nazywa się ów monstrum — to tak naprawdę potężne bykopodobny stwór, którego wygląd oraz właściwości wyglądają na mocno inspirowane mitologicznymi wierzeniami z Państwa Środka.

Przedstawiona na nagraniu walka z tym przeciwnikiem, mimo że prosta w swoich założeniach wymagać będzie od graczy sporo wprawy. Aoye oczywiście co jakiś czas odkrywa się na ataki, jednak dotrwanie do tego momentu oraz odpowiednie jego wykorzystanie zdaje się całkiem trudnym zadaniem.

Wo Long fallen dynasty, Aoye
Wo Long Fallen Dynasty, Aoye

Poza tym nieco światła rzucono na nowy typ broni, jakim jest halabarda. Reżyser Wo Long Fallen Dynasty — Masakazu Hirayama — przekazał, że ów sprzęt idealnie nadaje się do walki na odległość, kiedy konieczne jest, aby utrzymywać od przeciwnika nieco większy dystans.

Warto również podkreślić, że w zależności od typu halabardy (choć zasada ta dotyczyć ma każdej z dostępnych broni) dostępna będzie inna „sztuka walki”, czyli dość potężny ruch, który poza zadawaniem obrażeń wywołuje jakiś konkretny efekt. Takim specjalnym atakiem halabardy ma być przyciąganie wrogów do siebie, aby potem atakować ich z bliższego dystansu.

Przeczytaj też: Monitor do laptopa — najlepsze modele

Wygląda to całkiem imponująco i na razie wszystko wskazuje na to, że Wo Long Fallen Dynasty zachwyci zarówno graczy, jak i recenzentów. Oczywiście wszystko okaże się po premierze, która będzie mieć miejsce już 3 marca 2023 roku na PC, PS4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X|S. Na koniec warto przypomnieć, że tytuł ten od samego początku dostępny w ramach biblioteki Xbox Game Pass.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!