World of Warcraft na konsolach?! Blizzard jest na tak, choć teraz ma ważniejsze zadania

World of Warcraft PS5 i Xbox Series X S

Kurz po BlizConie 2023 powoli opada, sprawiając, że można na spokojnie przyjrzeć się wszystkim kwestiom, które zostały poruszone na tym wydarzeniu. Jednym z ważniejszych elementów tego wydarzenia był cały panel poświęcony World of Warcraft i przyszłości tego szalenie popularnego MMORPG-a. Wiceprezes i producentka wykonawcza gry podczas ostatniego wywiadu dała nadzieję wszystkim, którzy liczą na debiut tej pozycji na konsolach.

World of Warcraft może kiedyś trafić na konsole, a przynajmniej Blizzard cały czas o tym myśli

World of Warcraft
World of Warcraft

W trakcie rozmowy z redakcją GamesRadar+ Holly Longdale zapytana, czy pomysł przeniesienia World of Warcraft na konsole jest brany pod uwagę, wyznała, że Blizzard cały czas o tym rozmawia. Producenta stwierdziła nawet, że z technicznego i logistycznego punktu widzenia firma jest „całkiem dobrze przygotowana” do tego zadania.

Longdale zapewniła jednak, że potencjalna wersja World of Warcraft na konsole zapewniałaby zupełnie inne opcje dostępności. Zważywszy na to, jak obecnie wygląda mnogość opcji, czarów i umiejętności w tym MMORPG-u, to zupełnie inna dostępność raczej nie powinna dziwić.

World of Warcraft Wrath of the Lich King

W tej chwili skupiamy się na Worldsoul Saga. Jeśli jednak pojawi się okazja, to ponownie ją przeanalizujemy, ale człowieku, mamy teraz wystarczająco dużo do zrobienia. Mamy te trzy rozszerzenia i jesteśmy nimi bardzo podekscytowani.

Holly Longdale

Co więc stoi na przeszkodzie deweloperom z Blizzarda? Okazuje się, że są to po prostu inne zadania na głowie. Producentka twierdzi, że na ten moment firma ma inne priorytety. Przede wszystkim chodzi o nadchodzące rozszerzenia, które zapewne dość mocno absorbują ekipę twórców odpowiedzialnych za tego MMORPG-a.

Przeczytaj też: Ranking telewizorów 75 cali

Pierwszy z rzeczonych dodatków zatytułowany The War Within trafi w ręce graczy już w 2024 roku. Kolejne rozszerzenia — Midnight i The Last Titan — mają debiutować szybciej, niż jesteśmy do tego przyzwyczajeni.

Myślicie, że przeniesienie World of Warcraft na konsole ma jakikolwiek sens? Dajcie znać w komentarzach!

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
NIESAMOWITA PROMOCJA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.