World of Warcraft wreszcie zawita na konsolach? „Nie ma rzeczy niemożliwych”

World of Warcraft Thrall i Anduin

World of Warcraft, mimo dość poważnej konkurencji ze strony The Elder Scrolls Online, radzi sobie naprawdę dobrze, przyciągając około 7,25 milionów graczy. Teraz tytuł ten jest bardzo blisko premiery kolejnego dodatku, który tym razem będzie nosić tytuł The War Within. Podczas specjalnego spotkania Blizzarda z częścią dziennikarzy padło bardzo ciekawe zdanie na temat obecności tego MMORPG-a na konsolach, które daje nadzieje, że port pojawi się już w stosunkowo niedalekiej przyszłości.

Blizzard może już szykować wersję World of Warcraft na konsolach

World of Warcraft
World of Warcraft, Sylvanas

Podczas rozmowy brytyjskiego oddziału portalu Eurogamer z Holly Longdale, czyli producentką i wiceprezes marki World of Warcraft, padło pytanie o możliwość przeniesienia najpopularniejszego MMORPG-a na rynku na konsole. Pytanie to od przeszło 20 lat przewija się przez branżowe portale i fora entuzjastów, jednak w obliczu przejęcia Activision Blizzard wróciło ze zdwojoną siłą.

Longdale odpowiadając na to pytanie, stwierdziła jedynie, że:

To znaczy… Powiem, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Holly Longdale

Po chwili dodała także, iż nie nie może powiedzieć „nic więcej”, a to jeszcze bardziej sugeruje, że Blizzard szykuje dla graczy coś dużego i na razie woli trzymać to w ścisłej tajemnicy.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
World of Warcraft Dragonflight
World of Warcraft Dragonflight

Biorąc pod uwagę, jak aktualnie wygląda infrastruktura konsol i to, że nawet teraz na konsolach da się grać w MMORPG-i (wspomniane TESO czy Black Desert), tak przeportowanie WoW-a nie powinno stanowić problemu. Co więcej, od czasu niesławnego dodatku Shadowlands gra doczekała się wsparcia dla padów, choć wówczas kierowane to było dla osób z niepełnosprawnościami.

Przeniesienie niegdysiejszego „króla MMORPG” na konsole byłoby też zgodne z polityką samego Microsoftu, który stara się dostarczać gry wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Nie ma więc żadnych poważniejszych przeszkód, uniemożliwiających taki ruch, a wszystko zdaje się zależeć wyłącznie od woli deweloperów oraz samego giganta z Redmond. Oby więc konsolowcy jak najprędzej zyskali możliwość zasmakowania przygody na Azeroth.

Źródło: Eurogamer

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.