To nie żart! W World of Warcraft można zagrać na konsolach Xbox

World of Warcraft Xbox

Od momentu oficjalnego domknięcia transakcji związanej z przejęciem Activision Blizzard przez Microsoft wielu graczy zastanawiało się, czy w ramach składanych obietnic wszystkie gry od amerykańskiego wydawcy trafią na konsole Xbox. Wśród tych pozycji było m.in. World of Warcraft, czyli pozycja stricte pecetowa, której przeniesienie i dostosowanie pod pada wydało się niemożliwe. Okazuje się jednak, że jest sposób, aby wyruszyć w podróż po Azeroth na konsolach, choć jest to nieco pokrętny.

World of Warcraft na konsolach Xbox stał się faktem, nawet jeśli nie do końca oficjalnie

Na Reddicie pojawił się ostatnio wpis jednego z posiadaczy konsol Xbox, który pochwalił się, że jest w stanie uruchomić World of Warcraft na konsolach Xbox. Sposób na to jest stosunkowo prosty i nie wymaga instalowania żadnych oprogramowań od firm trzecich. Wszystko za sprawą usługi GeForce Now, która na sprzętach od Microsoftu dostępna jest z poziomu przeglądarki Microsoft Edge (wbudowana), do której jakiś czas temu dodany został niegdysiejszy „król MMORPG”.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Wystarczy bowiem wejść na stronę usługi dostarczanej przez firmę NVIDIA, zalogować się do niej i z tego poziomu właśnie uruchomić kultowego WoW-a. Nic prostszego, zwłaszcza że tytuł ten na konsolach Xbox cechuje się pełnym wsparciem dla myszy i klawiatury (bez wymogu korzystania z urządzeń peryferyjnych i adapterów).

World of Warcraft
World of Warcraft

Oczywiście, aby w pełni komfortowo korzystać z dobrodziejstw World of Warcraft na Xboxach trzeba po pierwsze mieć aktywny abonament, a dodatkowo dobrym rozwiązaniem byłoby opłacanie jednego z wyższych planów usługi GeForce Now. Dzięki temu unikamy kolejek oraz ograniczenia do jednogodzinnych sesji. Warunkiem najważniejszym na pewno będzie stały dostęp do dość szybkiego internetu, bez tego ciężko będzie mówić o jakiekolwiek frajdzie z zabawy.

Nawet jeśli nie jest to rozwiązanie idealne i ma swoje wady oraz wymagania, tak nadal mowa o możliwości uruchomienia kultowego MMORPG-a na konsolach. Zamierzacie sprawdzić, jak u Was radzi sobie to rozwiązanie? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Pure Xbox, Reddit r/ Xbox, GeForce Now

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKA PROMOCJA MOŻE SIĘ JUŻ NIE POWTÓRZYĆ!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.