Microsoft i Sony odpowiadają na wstępne ustalenia CMA. „Game Pass znacznie wyprzedza PlayStation Plus”

sony vs microsoft

Zarówno Microsoft, jak i Sony ustosunkowali się niedawno do wstępnych ustaleń CMA. „Zieloni” twierdzą, że Japończycy próbują chronić swojej dominującej pozycji na rynku. Z kolei zdaniem „Niebieskich” usługa Xbox Game Pass znacznie wyprzedza ich PlayStation Plus pod względem udziałów.

REKLAMA

Wstępne ustalenia CMA z odpowiedziami od Sony i Microsoftu

Activision Blizzard
Activision Blizzard

Spór o przejęcie Activision Blizzard nadal trwa. Głównym oponentem zakupu giganta posiadającego prawa do m.in. Call of Duty czy World of Warcraft jest Sony. Japończycy nie chcą, aby ich główny konkurent – Microsoft – wzbogacił swoje portfolio tak potężnym zastrzykiem uznanych marek, co według nich mogłoby doprowadzić do nadmiernej monopolizacji rynku.

Konflikt jest rozstrzygany między innymi przez brytyjskie CMA, które musi zadecydować o zaakceptowaniu lub odrzuceniu transakcji. Organizacja antymonopolowa przedstawiła w tej sprawie swoje wstępne ustalenia, a do nich z kolei odniosły się już obydwie firmy.

I tak zdaniem Microsoftu Sony próbuje chronić swoją dominującą pozycję. Teza ta z pewnością znajdzie swoich zwolenników, ponieważ Japończycy w rzeczy samej odpowiadają za połowę ogólnego rynku konsol do gier. Co więcej, „gigant z Redmond” zarzuca też CMA, że w wyliczeniach jego wpływu na branżę organizacja popełniła „fundamentalny i oczywisty błąd”.

Z kolei z odpowiedzi Sony dowiemy się, że Xbox Game Pass znacznie wyprzedza PlayStation Plus pod względem udziału w sektorze. „Niebiescy” podkreślili również ponownie, że ich zdaniem Microsoft będzie mógł podnieść cenę Call of Duty, pogorszyć jakość gier z tej serii na konsolach PlayStation w porównaniu do Xboxa oraz udostępnić je tylko w Game Passie.

Zobacz też: Słuchawki do komputera – najlepsze modele

Wygląda więc na to, że obydwie firmy nie będą mogły się porozumieć jeszcze przez długi okres. Sam Microsoft także przyznał, że obecnie nie prowadzi negocjacji z Sony w sprawie rozwiązania problemu z Call of Duty i przejęciem Activision Blizzard.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Mega okazja! Nic, tylko brać