Wydawca Manor Lords uważa, że dla twórcy finanse nie są najważniejsze. Firma jest spokojna o sprzedaż gry

Manor Lords

Od premiery Manor Lords dzielą nas już w zasadzie godziny, ale już teraz gra cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony całkiem sporego grona odbiorców. Biorąc pod uwagę, że tytuł ten do listy życzeń na Steamie dodało trzy miliony osób, można spodziewać się, że wydawca i deweloper całkiem sporo zarobią. Właściciel firmy odpowiedzialnej za dystrybucję tej pozycji twierdzi jednak, że dla polskiego twórcy finanse nie są najważniejsze.

Wydawca Manor Lords twierdzi, że jest spokojny o finanse związane ze sprzedażą gry

Manor Lords
Manor Lords

W rozmowie z portalem Games Radar właściciel firmy Hooded Horse — Tim Bender — przyznał, że twórca Manor Lords do samego końca stara się wprowadzać poprawki i zmiany do swojej gry. Chce on po prostu mieć pewność, że na produkt będzie po prostu w jak najlepszym stanie.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Rzeczy, na których najbardziej zależy Grzegorzowi, to dobra gra i zadowolenie graczy. Na tym się skupia. Nie sądzę, że aspekt finansowy ma aż tak duże znaczenie. To znaczy, myślę, że od jakiegoś czasu było jasne, że kwestie finansowe ułożą się pomyślnie.

Tim Bender

Wydawca ma tutaj rzeczywiście sporo racji, bo nawet jeśli na zakup Manor Lords zdecyduje się 20 lub 30 procent z osób, które wpisały ją na swoją listę życzeń na Steamie, to nadal mowa o sprzedaży na poziomie od 600 do prawie miliona egzemplarzy. To już naprawdę znakomity wynik, zwłaszcza kiedy mowa o produkcji tworzonej przez jedną osobę.

Gameplay Manor Lords

Nie sposób też zapomnieć o środkach, jakie zarobiła firma, decydując się na wydanie jej w ramach PC Game Pass. Akurat ta usługa od lat znana jest z tego, że nie boi się wykładać pieniędzy na ambitne projekty, które mogą zasilić jakikolwiek wariant abonamentu. To zapewne też było sporą pomocą, zwłaszcza że Manor Lords zaliczyło przeszło półroczne opóźnienie.

Ostatecznie jednak o wynikach sprzedażowych produkcji od polskiego dewelopera dowiem się zapewne w ciągu kilku najbliższych dni. Można się jednak spodziewać, że jak na standardy gry, która żadną miarą nie jest pozycją AAA i tak będzie sporym sukcesem. Zamierzacie sprawdzić Manord Lords? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Games Radar

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.