Helldivers 2 podbiło Stary Kontynent! Wyniki sprzedaży gier w Europie w lutym 2024

Helldivers 2

Portal GamesIndustry opublikował kolejne podsumowanie danych zbieranych w ramach projektu Game Sales Data. Lutowy ranking został zdominowany przez najnowszą produkcję studia Arrowhead, która w Europie wyprzedziła takie hity jak EA Sports FC 24 czy Final Fantasy VII Rebirth.

Ranking gier najchętniej kupowanych przez Europejczyków – luty 2024

Jak wskazują dane zebrane przez GSD, w ubiegłym miesiącu mieszkańcy Europy kupili łącznie 16,74 mln gier. W porównaniu do analogicznego okresu w 2023 roku mowa o nieznacznym spadku o 0,1%.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Liderem najnowszego rankingu został kooperacyjny shooter – Helldivers 2, który wciąż cieszy się bardzo dużą popularnością. Jednoczesne wydanie tytułu na PC i PlayStation 5 okazało się strzałem w dziesiątkę, ponieważ gracze komputerowi odpowiadają za 56% sprzedanych kopii.

Powody do zadowolenia mają także twórcy Final Fantasy VII Rebirth i Skull and Bones. Ich gry uplasowały się odpowiednio na 3. i 9. pozycji.

Pewnym zaskoczeniem może być nieobecność Palworld, jednak należy podkreślić, że studio Pocketpair nie uczestniczy w programie GSD.

Najchętniej kupowane gry w Europie – luty 2024

  1. Helldivers 2
  2. EA Sports FC 24
  3. Final Fantasy VII Rebirth
  4. Grand Theft Auto 5
  5. Call of Duty: Modern Warfare 3
  6. Red Dead Redemption 2
  7. Hogwarts Legacy
  8. It Takes Two
  9. Skull and Bones
  10. Need for Speed: Heat

Na monitorowanych europejskich rynkach (za wyjątkiem Niemiec i Wielkiej Brytanii) w lutym sprzedano łącznie 474 469 konsol. Jest to wynik gorszy o 14% w zestawieniu rok do roku.

Źródło: GamesIndustry

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.