Najnowsze wyniki sprzedaży Nintendo Switch. Konsola może niedługo przegonić PS4

Nintendo Switch

Dopiero co poznaliśmy wyniki sprzedaży PS5, a teraz konkretne liczby zdradziło także Nintendo. Mimo premiery w 2017 roku Switch nadal sprzedaje się rewelacyjnie. Jak tak dalej pójdzie, to sprzęt Nintendo wkrótce wyprzedzi PS4 i zostanie czwartą najlepiej sprzedającą się konsolą w historii.

REKLAMA

Wyniki sprzedaży Nintendo Switch

Nintendo Switch OLED
Nintendo Switch OLED

W minionym roku fiskalnym (kwiecień 2021 – marzec 2022) Nintendo wygenerowało sprzedaż na poziomie 13 miliardów dolarów, co niestety oznacza spadek względem tego samego okresu rok wcześniej (13,48 mld). Na gorszy wynik wpłynęły problemy z dostępnością półprzewodników oraz mniejsza sprzedaż Animal Crossing. Analitycy przewidywali, że sprzedaż w czwartym kwartale roku fiskalnego wygeneruje 3,34 miliarda dolarów, a cały rok dojdzie do 16,59 mld „zielonych”.

Zysk operacyjny Nintendo za pełny rok fiskalny wyniósł 4,54 miliarda dolarów, co również przełożyło się na spadek względem poprzedniego okresu, kiedy firma zarobiła 4,91 miliarda dolarów.

Jeżeli chodzi o sprzedaż Nintendo Switch, to cały czas stoi ona na bardzo wysokim poziomie — do 31 marca 2022 roku w ręce graczy trafiło już aż 107,6 miliona konsol. Na ten moment PlayStation 4 może pochwalić się sprzedażą na poziomie 117 milionów i wiele wskazuje na to, że już wkrótce Switch przegoni sprzęt Sony. PS4 nie rozchodzi się już tak dobrze, jak Switch — pomiędzy styczniem a marcem PlayStation 4 kupiło tylko 100 tysięcy osób.

W całym roku fiskalnym (kwiecień 2021 – marzec 2022) sprzedało się aż 23,1 miliona egzemplarzy Nintendo Switch:

  • 13,56 mln „zwykłego” Switcha
  • 5,8 mln Switch OLED
  • 3,7 mln Switch Lite

Tylko pomiędzy styczniem a marcem Switcha nabyło 4,1 miliona osób. W następnym roku podatkowym Nintendo spodziewa się 12,27 miliarda dolarów przychodu i 3,84 miliarda zysku operacyjnego. Pod względem sprzedaży firma prognozuje 21 milionów egzemplarzy Switcha i 210 milionów sztuk gier, czyli o 25 mln mniej niż w roku poprzednim.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!