Podwyżka ceny PlayStation 5 nie wpłynęła na zainteresowanie graczy. Sony chwali się szybką produkcją

PlayStation 5

Dostępność PlayStation 5 wciąż pozostaje głośnym tematem dyskusji wśród graczy. Zainteresowanie konsolą było w pewnym momencie na tyle duże, że Sony zdecydowało się podnieść jej cenę. Minimalna kwota kilka miesięcy temu urosła do 550 euro, co według dotychczasowej analizy Sony nie wpłynęło na zainteresowanie graczy.

Nowa, wyższa cena PlayStation 5 nie zniechęciła graczy

PlayStation 5
PlayStation 5

Gracze nie przyjęli dobrze zwiększonych ostatnio cen gier i podobne reakcje obserwowaliśmy, kiedy droższe stało się PlayStation 5. Podczas ostatniego raportu finansowego za drugi kwartał Sony zaadresowało ten temat i potwierdziło jednak, że wyższa cena nie wpłynęła na zainteresowanie graczy.

Ponadto CFO Sony, Hiroki Totoki, powiedział, że produkcja nowych konsol idzie zgodnie z planem. W trakcie drugiego kwartału powstało 6,5 miliona nowych konsol, a do końca 2022 roku Sony będzie miało 18 milionów PS5 gotowych do wysyłki.

Przeczytaj też: Najlepsze gry na PS3 dla dzieci

Mimo lepszej dostępności nowych konsol i sprzedaży 25 milionów sztuk PS5, PlayStation 4 po takim samym czasie osiągało wyższą sprzedaż. Sony będzie miało okazję nadrobić straty w okresie świątecznym. Wiele wskazuje na to, że w tym roku pod choinkami może wylądować znacznie więcej PlayStation 5.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
>
Z