Steam podnosi ceny sugerowane gier na swojej platformie — dla Polaków o 28%!

Steam

Na platformie Steam funkcjonuje swego rodzaju tabela, której zadaniem jest pomoc deweloperom w ustalaniu ceny dla swoich gier w poszczególnych walutach. Sugerowane stawki uległy ostatnio zmianie. Dla naszej rodzimej waluty aż o 28%, chociaż to wcale nie jest najwyższy skok.

Wyższe ceny na Steam

Po co została stworzona taka lista? Jak tłumaczy Steam, chodzi o pomoc deweloperom, którzy chcąc wydać swoją grę, nie mają wiedzy (ani środków, aby takową pozyskać) na temat cen w poszczególnych regionach świata. Tabela pozwala sprawdzić, jaka kwota danej waluty odpowiada standardowej cenie gry na Steam w dolarach amerykańskich. Warto zaznaczyć, że całość odnosi się do gier z pułapu 59,99 USD. Do tej pory w Polsce cena sugerowana tego tytułu wynosiła 214,99 zł, lecz czasy te minęły.

Zobacz też: Przystawka Smart TV – najlepsze modele

Zgodnie z sugestią Steam, od teraz ten sam tytuł powinien być wyceniony na kwotę 274,99 zł, co daje wzrost ceny o 28%. Czy to dużo? Tak, chociaż najgorzej sytuacja wygląda w Turcji (skok o 454%) oraz Argentynie, gdzie sugerowana cena wyniesie 485% więcej. Najmniej podwyżkę powinni odczuć gracze z Japonii i Korei Południowej — w tych krajach wzrost zakładanej ceny szacuje się na zaledwie 3 procenty. Ostatecznie decyzja i tak należy do deweloperów — mogą oni zażądać za swoją grę tak samo więcej, jak i mniej.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.