Phil Spencer „chciałby znaleźć rozwiązania” by gry z Xbox 360 nie zniknęły po zamknięciu cyfrowego sklepu

xbox 360 phil spencer

Jak informowaliśmy jakiś czas temu, sklep Xbox 360 zostanie zamknięty w przyszłym roku. Oznacza to, że 29 lipca 2024 roku pożegnamy się z 220 grami – na ten moment, bezpowrotnie. Szef Xboxa, Phil Spencer, ma natomiast nadzieję, że sytuację uda się uratować.

Szef Xbox chciałby sprawić, aby gry nie zostały utracone po zamknięciu sklepu Xbox 360

Xbox gry
Xbox

Jak mówi w wywiadzie dla portalu Eurogamer szef Xboxa, chciałby on znaleźć sposób na to, aby setki tytułów z Xbox 360 nie zostały utracone po zamknięciu cyfrowego sklepu konsoli w przyszłym roku. Chociaż w wiele z tych gier nadal będzie można grać w inny sposób, 220 z nich zniknie na zawsze. Są to produkcje z sekcji Xbox Live Arcade, czyli takie, które nie zostały wydane w pudełkach.

Powiem, że dla nas konserwacja, która jest powiązana tylko z jednym sprzętem, jest wyzwaniem. Ponieważ może istnieć również miłość do sprzętu – są ludzie, którzy kochają i chcą, aby to urządzenie działało wiecznie – ale rzeczy mechaniczne z czasem się psują. Właśnie dlatego daliśmy ludziom rok na podjęcie tej decyzji. Powiedzmy „hej, jeśli chcesz kupić rzeczy w sklepie 360, damy ci rok przewagi i możesz je kupić”. Wiedzcie tylko, że widzimy tę listę 220 gier i bardzo chcielibyśmy znaleźć rozwiązania, aby nadal można było w nie grać.

Phil Spencer

Warto wspomnieć, że w marcu 2021 roku Sony ogłosiło plany zamknięcia cyfrowych sklepów PS3, Vita i PSP, co spotkało się ze sprzeciwem ze względu na liczbę gier dostępnych tylko w wersji cyfrowej. Szef firmy, Jim Ryan powiedział jednak, że zdał sobie sprawę, że podjął „złą decyzję”, planując zamknięcie wszystkich trzech rynków internetowych. Sklepy PS3 i Vita pozostały otwarte, ale sklep PSP został zamknięty zgodnie z planem w lipcu 2021 roku, co oznacza, że około 35 cyfrowych gier na tę konsolę nie jest już dostępnych do kupienia w żadnej formie.

Zobacz też: Ranking procesorów

Kup Xbox Series X

Wygląda więc na to, że szef Xboxa zdaje sobie sprawę, że zamknięcie sklepu Xbox 360 może uderzyć w część graczy. Pozostaje nam zatem obserwować tę sytuację i śledzić komunikaty w tej sprawie z nadzieją, że sytuację uda się uratować.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.